Kreatywnie, elastycznie – zostań grafikiem komputerowym

[Artykuł sponsorowany]

Osoby, które mają artystyczne zacięcie, lubią pracę z klientem, a jednocześnie chciałyby pracować na dobrze płatnym stanowisku, powinny rozważyć karierę grafika komputerowego. To także dobry wybór dla osób, które chciałyby pracować na własnych zasadach – jako freelancer.

Grafik komputerowy – idealny zawód dla artystycznych dusz

Niektórzy już od najmłodszych lat sięgają po przybory do rysowania i tworzą małe dzieła sztuki, inni po latach odkrywają, że tworzenie to ich żywioł. Mogą w ten sposób nie tylko wyrazić siebie, ale też wykorzystać całą swoją kreatywność i talent, by stworzyć coś naprawdę wartego uwagi. Wiele z tych osób decyduje się na karierę grafika komputerowego – właśnie po to, by nadal tworzyć.

Zalet pracy w tym zawodzie jest jednak więcej. Popyt na usługi grafików wciąż rośnie, a oni sami nie mogą narzekać na niskie zarobki. W dodatku grafik komputerowy może również realizować własne projekty i nawiązywać współpracę z klientami indywidualnymi.

Praca na stanowisku grafika wymaga jednak też innych predyspozycji

Talent i kreatywność to jednak nie wszystko. Osoby, które rozważają karierę grafika komputerowego powinny wiedzieć, że praca w tym zawodzie wymaga też innych predyspozycji. Ważna jest m.in. cierpliwość – poszczególne projekty wymagają zazwyczaj wielu poprawek i uwzględnienia preferencji klienta. Większość grafików ma też naturalne wyczucie estetyki.

Oprócz tego grafik komputerowy powinien być komunikatywny i umieć przełożyć koncepcję klienta na konkretny projekt. W tym zawodzie przydaje się również umiejętność pracy pod presją czasu i gotowość do podejmowania się zleceń, których stworzenie wymaga nawet kilkunastu lub kilkudziesięciu godzin.

Jak zostać grafikiem?

To pytanie zadają sobie zarówno uczniowie szkoły średniej, którzy od razu po ukończeniu szkoły chcą pracować w tym zawodzie jak i osoby, które szukają nowej ścieżki kariery. Obecnie wielu ludzi decyduje się na samodzielną naukę, jednak wymaga to nie tylko ogromnej samodyscypliny, ale także mnóstwa wolnego czasu. Z tego względu lepszym rozwiązaniem może być kurs grafiki komputerowej lub dedykowane kształcenie jednoroczne – takie oferuje Szkoła Żak.

Po jego ukończeniu można bez problemu rozpocząć pracę – np. w agencjach reklamowych, studiach projektowych czy nawet firmach tworzących gry wideo. Alternatywą jest praca na własnych warunkach i tworzenie grafik dla klientów indywidualnych, czyli praca jako freelancer. Zaletą tego rozwiązania jest możliwość samodzielnego ustalania nie tylko godzin pracy, ale także jego miejsca.

Czego można się nauczyć?

W procesie kształcenia grafiki komputerowej w Żaku uczestnicy uczą się pracy w programach graficznych i przygotowują swoje pierwsze prace pod okiem prowadzących. Co ważne, dowiadują się też jak dokonywać niezbędnych przeróbek czy jak przygotowywać prace do druku. Program zajęć nie ogranicza się jedynie do nauki kwestii związanych z grafiką komputerową – poruszane są także zagadnienia z zakresu montażu czy fotografii i animacji cyfrowej.

Co istotne, zajęcia odbywają się w weekendy – dzięki czemu naukę można swobodnie łączyć z pracą zawodową. Nie trzeba też spełniać żadnych dodatkowych warunków. Uczestnicy kursu muszą mieć jedynie ukończone 18 lat, a zapisu można dokonać także online.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *