Kredyt konsolidacyjny – brać czy nie?

stk108565cor

Współczesne usługi kredytowe potrafią być niezwykle wręcz atrakcyjne; czasami kuszą nas swoimi licznymi udogodnieniami i korzystnymi warunkami współpracy. Sama tylko możliwość łatwego oraz szybkiego zdobycia pieniędzy w krótkim czasie i bez żadnych problemów kusi wielu ludzi do korzystania z takich usług nawet w przypadku, gdy nie są im one tak bardzo potrzebne. Wszystko to sprawia niestety, że mamy obecnie istny wysyp osób znajdujących się w prawdziwej pułapce zadłużenia. Samo zaciąganie kolejnych zobowiązań tego typu w różnych bankach i instytucjach jest oczywiście bardzo proste, ale późniejsze wydostanie się z takich długów w niektórych przypadkach dosłownie graniczy z cudem. Co więcej, niektóre osoby zmuszone są wówczas do zaciągania następnych długów celem spłacenia tych dotychczasowych; takie błędne koło może ciągnąć się przez wiele lat. Istnieją oczywiście sposoby na rozwiązanie takich problemów. Czasami możemy po prostu zdać się na pomoc bliskich nam osób, choć oczywiście nie w każdym przypadku mamy taką możliwość. Warto w takim razie zainteresować się nieco bliżej niezwykle pomocnymi wówczas produktami bankowymi – kredytami konsolidacyjnymi.

Jak to – kolejny kredyt?!

Spokojnie – korzystanie z kredytu konsolidacyjnego znacznie różni się od zaciągania kolejnych zobowiązań finansowych. Nie pożyczamy tutaj żadnych nowych pieniędzy ani nie zostajemy obciążeni dodatkowymi kosztami; przeciwnie, możemy w taki sposób znacznie zmniejszyć koszt spłaty naszych wcześniejszych długów. Kredyt konsolidacyjny oferuje nam bank, który po nawiązaniu współpracy wykupuje wszystkie zaciągnięte przez nas w innych bankach lub instytucjach zobowiązania finansowe i gromadzi – konsoliduje – je w jeden, większy dług. Od tego momentu przestajemy być już dłużnikami wszystkich wcześniejszych instytucji i skupiamy się wyłącznie na współpracy z tym jednym bankiem.

Jakie płyną z tego korzyści?

Na pierwszy rzut oka wydaje się, że kredyty konsolidacyjne nie przynoszą nam raczej żadnych wymiernych korzyści – przecież w dalszym ciągu musimy spłacać dług o takiej samej wysokości. W rzeczywistości jednak sam tylko fakt, że zamiast kilku czy nawet kilkunastu zobowiązań w różnych miejscach musimy radzić sobie tylko z jednym kredytem niesie ze sobą ogromną wygodę i znacznie ułatwia nam zarządzanie naszymi finansami. Ponadto banki przy kredytach konsolidacyjnych często oferują znacznie dogodniejsze warunki; oprocentowanie jest tu niższe, a ponadto możemy spłacać nasze zobowiązania w wygodniejszych, nierzadko dostosowanych do naszej sytuacji ratach. Często mamy tutaj również możliwość wcześniejszej spłaty całej należności bez dodatkowych odsetek, praktycznie nieosiągalną przy wielu różnych zobowiązaniach. Faktem jest, że ogólna kwota naszych zobowiązań nie ulega tu zmniejszeniu. Niemniej jednak spłacenie takiego kredytu z powodu wszystkich wypisanych wyżej udogodnień może być nieporównywalnie wręcz łatwiejsze.
Zresztą, patrząc na to w pewien sposób kredyty konsolidacyjne pozwalają nam na spore oszczędności, zatem nie jest do końca prawdą to, że kwota jaką musimy przy nich spłacić jest taka sama jak wcześniej. W grę wchodzi tu niskie oprocentowanie oraz dogodna wysokość rat. Rzeczy te sprawiają, że sumarycznie miesięczne opłaty wynoszą tutaj o wiele mniej niż w przypadku kilku różnych kredytów.

300x250

Skorzystaj z doradztwa finansowego

Nasza firma oferuje każdej osobie zadłużonej kompleksową pomoc i doradztwo związane z kredytami konsolidacyjnymi. Każda zainteresowana współpracą osoba spotka się tutaj wyłącznie z doświadczonymi i wykwalifikowanymi doradcami którzy pomogą jej w znalezieniu rzeczywiście najlepszych dla niej rozwiązań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *