Lampy wiszące do kuchni – stwórz nowoczesną aranżację

Oświetlenie wiszące w kuchni to jeden z najlepszych sposobów na dodanie do kuchni stylu i jasności. W tym artykule odpowiemy na najczęstsze pytania, przed którymi staje właściciel domu przy wyborze i instalacji oświetlenia wiszącego w nowoczesnej kuchni – z naciskiem na lampy wiszące.

Style wiszących lamp kuchennych

Pamiętaj, że lampy wiszące są jednym z najbardziej widocznych elementów kuchni. Tworzą centralny punkt i będą miały duży wpływ na ogólny projekt kuchni. Jeśli chcesz wiedzieć, jak wybrać lampy wiszące do kuchni – koniecznie czytaj dalej.

Tradycyjny styl

Tradycyjne lampy wiszące czerpią swój styl z XVIII i XIX wieku. Jest wygodny, ale nie przesadzony. Lampy wiszące w tradycyjnym stylu często zawierają żelazo i szkło.

Współczesny styl

Współczesny styl opiera się na aktualnych trendach projektowych. Współczesne lampy wiszące mają jednolite kształty i czyste linie, które integrują się z ogólnym przepływem kuchni.

Styl przejściowy

Lampy wiszące do kuchni w stylu przejściowym to nowoczesna wersja klasycznego designu. Są kompatybilne z tradycyjnymi i współczesnymi stylami.

Styl wiejski

Lampy wiszące w stylu wiejskim łączą styl rustykalny i nowoczesny, drewno i drut, stare i nowe. Mają zrelaksowany, ale nowoczesny charakter.

Nowoczesny styl

Forma podąża za funkcją – to dekret nowoczesnego stylu. Lampy wiszące kuchenne ze zintegrowanymi diodami LED szczególnie dobrze nadają się do nowoczesnych wnętrz, ponieważ źródło światła wtapia się w samą oprawę.

Styl industrialny

Styl industrialny łączy w projekcie surowe materiały budowlane i bogatą kolorystykę. W kuchni mogą to być elementy takie jak odsłonięte kanały, ceglane ściany, betonowe podłogi lub blaty, żelazne wsporniki półek itp. Przemysłowe lampy wiszące są często wykonane ze stali, brązu lub mosiądzu z odsłoniętymi żarówkami lub metalowymi abażurami.

Rodzaje lamp wiszących do kuchni

Oprawy wiszące są podzielone na typy, które często opisują ich kształt lub rozkład światła. Porównując lampy wiszące, ważne jest, aby wziąć pod uwagę, w jaki sposób światło będzie emitowane z opraw.

Rozmiar i rozmieszczenie zawieszek kuchennych

Dwa najczęstsze miejsca na lampy wiszące w kuchni to nad wyspą i nad zlewem. Lampy wiszące nad tymi dwoma obszarami roboczymi mogą zapewnić oświetlenie zadaniowe potrzebne do typowych zadań kuchennych, takich jak przygotowywanie posiłków i zmywanie naczyń. Lampa wisząca może być doskonałym oświetleniem zadaniowym do zlewu kuchennego. Instalując lampę wiszącą nad umywalką, należy podjąć kilka decyzji np. to jakiej wielkości powinna być lampa wisząca nad zlewozmywakiem. Wielkość lampy wiszącej nad umywalką powinna być proporcjonalna do dostępnej przestrzeni.

Oświetlenie wyspy kuchennej

Wejdź teraz do dowolnego modelu domu i na pewno zobaczysz wiszące oświetlenie nad wyspą kuchenną. To jeden z trendów projektowych, który zostanie. Też z niego skorzystaj w swojej nowoczesnej kuchni i koniecznie postaw na stylowe lampy wiszące, inspirację już masz – teraz czas z niej w pełni skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *