Lubisz zwierzęta? Jakie prace możesz podjąć, aby połączyć karierę i pasję?

pexels-photo-406014-1

Osoby, które uwielbiają zwierzaki i nie wyobrażają sobie bez nich życia, mogą się nimi zajmować na wiele sposobów. Oczywiście, podstawą jest posiadanie czworonogów w domu, jednak zwykle trzeba się ograniczyć jedynie do kilku pupili. Można natomiast związać swoje życie zawodowe ze zwierzętami, dzięki temu będzie można przez wiele lat cieszyć się obcowaniem ze zwierzętami.

Aby połączyć zamiłowanie do zwierząt z zarabianiem pieniędzy, warto rozważyć karierę weterynarza bądź tez technika weterynarii. Osoby, którem są zainteresowane taką przyszłością zawodową, powinny zacząć jak najwcześniej. Aby zostać lekarzem weterynarii, trzeba skończyć studia wyższe, odbyć wiele stażów i praktyk, a dopiero potem można rozpocząć praktykowanie zawodu. To dobry pomysł na karierę dla osób, które mają podejście do zwierząt i doskonale sobie z nimi radzą. Weterynarze mogą pracować w wielu gabinetach i klinikach weterynaryjnych, mogą również zakładać własne gabinety i pracować wyłącznie dla siebie. Technicy weterynarii mają nieco łatwiej, jeśli chodzi o zdobycie wykształcenia. Do wykonywania tego zawodu wystarczy zwykle nauka w szkole policealnej, która ma uprawnienia do kształcenia zawodowego oraz do nadawania tytułu technika.

Zatrudnienie w sklepie zoologicznym

Praca ze zwierzętami jest możliwa także w wielu sklepach zoologicznych, które mają na sprzedaż nie tylko artykuły czy akcesoria dla zwierząt, ale również małe zwierzątka, najczęściej akwariowe. Aby pracować w sklepie zoologicznym raczej nie ma konieczności posiadania kierunkowego wykształcenia czy kwalifikacji. Zwykle wystarczy zamiłowanie do zwierzą, sporo chęci i cierpliwości. Większości umiejętności można nauczyć się w praktyce, już w trakcie pracy. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które swoją przyszłość wiążą ze zwierzakami i chcą rozpocząć ją jak najszybciej, także wykonując prace nie do końca atrakcyjne pod względem finansowym.

Zakład fryzjerski dla psów

Dobrym pomysłem na pracę ze zwierzakami może być również zawód groomera, czyli zwierzęcego fryzjera. Zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi nieustannie rośnie, a co za tym idzie, także zakłady fryzjerskie dla psów i kotów powstają w większych i mniejszych miastach wręcz masowo. Aby zostać psim fryzjerem, najczęściej trzeba skończyć specjalistyczny kurs, który kończy się uzyskaniem konkretnych uprawnień. Oczywiście, poza umiejętnościami, potrzebne są przede wszystkim zamiłowanie i podejście do zwierząt. Nie każdy jest więc w stanie wykonywać ten zawód, nawet jeśli upatruje w nim dobry sposób na zarobek.

W zoo i schroniskach dla zwierząt

Praca ze zwierzętami możliwa jest również w każdym miejscu, gdzie utrzymywane są większe ilości zwierząt – w zoo, gospodarstwach agroturystycznych czy też w schroniskach dla zwierząt, które można znaleźć praktycznie w każdym mieście. Trzeba jednak pamiętać, że zwierzęta nie zawsze są miłe i przyjaźnie nastawione, a praca bywa ciężka i wymagająca. Jednak obcowanie z czworonogami daje mnóstwo satysfakcji i sprawia, że praca pomimo trudności daje sporo radości.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem zoologicznym keko.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>