Magazyny self storage – nowy trend z zachodu

pexels-photo-1267338

Brak miejsca do przechowywania różnych rzeczy to problem nie tylko przedsiębiorców, ale także osób prywatnych. Wielu z nas pewnie nie raz musiało się zmierzyć z taką sytuacją, kiedy to przydałaby się dodatkowa przestrzeń np. do przechowania mebli na czas remontu, roweru lub wózka dziecięcego. Z pewnością problem ten doskonale znają mieszkańcy bloków, którzy nie potrafią rozstać się z rzeczami. Z czasem zaczyna po prostu brakować miejsca i nie wiadomo gdzie ulokować rzeczy. Na szczęście do Polski dotarł nowy trend z Zachodu – magazyn self storage. Co to jest i na czym polega? Tego dowiesz się z poniższego tekstu!

Czym są magazyny self storage?

Na polskim rynku magazyny self storage to nadal nowość, ale z roku na rok zyskują coraz więcej zwolenników. Pod ich nazwą kryje się wynajmowanie przestrzeni magazynowych na przechowywanie rzeczy. Innowacyjność tego pomysłu polega na tym, że z takiego rozwiązania może skorzystać każdy, niezależnie od tego, czy prowadzimy biznes, czy potrzebujemy powierzchni na przechowywanie prywatnych rzeczy. A co dokładnie można w nich trzymać? To już zależy od każdego z nas – mogą to być zarówno elementy wyposażenia domów i mieszkań (np. meble, dekoracje), jak i narzędzia, rowery, czy też artykuły sezonowe (np. opony, sprzęt narciarski). W przypadku firmy można dodatkową przestrzeń wykorzystać na przechowywanie starych dokumentacji, maszyn, urządzeń etc.

Skąd taka popularność self storage?

Jest wiele powodów, dla których self storage cieszy się takim uznaniem. Przede wszystkim magazyn samoobsługowy można wynająć w bardzo atrakcyjnej cenie i na wygodnych dla siebie warunkach, więc stanowi poważną konkurencję dla innych tego typu rozwiązań i jest bardzo chętnie wybierany. Umowa najmu bywa bardzo elastyczna i tak naprawdę, to my decydujemy, na jak długo wynajmiemy powierzchnię. Minimalny czas najmu to 14 dni, więc to optymalny termin, by przechować rzeczy np. na czas remontu lub przeprowadzki.

Od nas również zależy, jakiej wielkości powierzchnię wynajmiemy – zwykle usłudze wynajmu podlegają powierzchnie od 1m2 aż do 20 m2. W razie trudności z doborem odpowiedniego metrażu można także liczyć na pomoc konsultantów. Taka przechowalnia rzeczy jest też łatwo dostępna, praktycznie w każdym większym mieście bez trudności znajdziemy coś odpowiedniego dla siebie. Jako klienci możemy także liczyć na pełną dyskrecję, ponieważ tylko my otrzymujemy dostęp do wynajmowanych przez siebie powierzchni.

Dobrze, że trend na self storage opanował także Polskę. Koniec problemów z zawalonymi mieszkaniami, piwnicami, czy pomieszczeniami firmy. Dzięki temu nie musimy się już martwić o to, co zrobić z rzeczami, które w danym momencie nie są nam potrzebne. Możemy je bezpieczne przechowywać i to na bardzo wygodnych warunkach. Takich rozwiązań nam właśnie było potrzeba i trzeba przyznać, że sprawdza się zarówno w sektorze biznesu, jak i prywatnym, tym samym praktycznie każdy może z nich korzystać według uznania.

Tekst opracowany wspólnie z https://www.kartonado.pl/

2 komentarze

  1. Ja wynajmuję w less mess storage i to na prawdę fajna opcja, Jest bezpiecznie, wygodnie, dostępny 24h Polecam!!

  2. jak dla mnie rzeczywiście LM bardzo spoko, wybrałem zupełnie przypadkiem, ale opłaciło się 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *