Materac w Rudzie Śląśkiej – jaki model będzie odpowiedni dla singla?

Jaką kołdrę wybrać? – rodzaje wypełnienia przykrycia do snu

Wybór materaca dla singla i dla pary to dwie różne rzeczy. W każdym przypadku musimy kierować się innymi kryteriami i zwracać uwagę na różne kwestie. W przypadku materacy dwuosobowych najważniejsza jest elastyczność punktowa. A co będzie najważniejsze przy wyborze materaca dla singla? Który z nich wybrać, gdy konkurencja na proponuje tyke różnych możliwości? Czym kierować się przy ostatecznej decyzji?

Materac dla singla – jaki rozmiar będzie odpowiedni?

Różnicą widoczną gołym okiem pomiędzy materacem dla singla a materacem dla pary są wymiary. Logiczne jest, że dwie osoby potrzebują więcej miejsca niż jedna. Zatem jaki rozmiar materaca będzie odpowiedni do łóżka jednoosobowego? Przyjmuje się, że minimalna szerokość powierzchni do spania dla jednej osoby to ok. 70 cm. Specjaliści jednak uważają, że lepiej zdecydować się na nieco większe łóżko, np. takie o szerokości 80 lub 90 cm. Dzięki temu będziemy mieli większą swobodę, a zmiana pozycji w nocy nie będzie stanowiła problemu.

Długość materaca powinna być o ok. 15-20 cm większa niż wzrost użytkownika. Chodzi o to, aby leżąc pośrodku, nad głową i pod stopami mieć po ok. 10 cm wolnej przestrzeni. Pozwoli to na wygodne wyprostowanie całej sylwetki podczas snu. Standardowa długość materaca to 200 cm, jednak jeśli Twój wzrost jest większy niż 190 cm, to warto pomyśleć o materacu na specjalne zamówienie. 

Jakie wypełnienie w materacu dla singla? 

Obecnie w sklepach dostępne są materace z wypełnieniem sprężynowym oraz piankowym. Ta druga grupa dzieli się jeszcze na produkty termoelastyczne, lateksowe oraz wysokoelastyczne. Materace sprężynowe charakteryzują się dużą elastycznością punktową, dlatego doskonale sprawdzają w przypadku par. Pianka termoelastyczna to rozwiązanie szczególnie polecane osobom z bólami kręgosłupa, a lateks będzie idealną opcją dla alergików

Jak widzisz, każdy rodzaj wypełnienia odpowiada na inne potrzeby użytkownika i sprawdzi się w innych okolicznościach. A co jeśli nie jesteś alergikiem ani nie cierpisz na bóle pleców? W takim wypadku zapewne chcesz tylko, aby materac był wygodny. No to, które wypełnienie będzie najwygodniejsze? Niestety na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wygoda to pojęcie względne i dla każdego może oznaczać coś innego. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, co nam odpowiada a co nie, jest wizyta w sklepie

Na terenie Rudy Śląskiej znajdują się sklepy stacjonarne, które oferują produkty od renomowanej firmy Hilding Anders. Materace od tego producenta charakteryzują się wysoką jakością, a do tego posiadają certyfikaty bezpieczeństwa. Listę wszystkich sklepów znajdujących się w Rudzie Śląskiej znaleźć możesz za pomocą wyszukiwarki internetowej na stronie Hilding

Wypełnienie materaca – jaki materac kupić?

Jak wybrać poziom twardości materaca? 

Materac do łóżka jednoosobowego musi mieć też odpowiedni poziom twardości. Ten parametr dobieramy na podstawie swojej masy ciała. Dla osób o niskiej wadze przeznaczone są materace miękkie, a dla użytkowników cięższych – materace twarde. Dokładne wytyczne doboru twardości materaca do masy ciała wyglądają tak:

  • miękki (H1) – osoby o wadze do 60 kg,
  • średni (H2) – osoby o wadze od 60 do 80 kg,
  • twardy (H3) – osoby o wadze od 80 do 110 kg,
  • bardzo twardy (H4) – osoby o wadze powyżej 110 kg. 

Marka Hilding posiada w swojej ofercie zarówno materace sprężynowe, jak i piankowe. Możemy także wybierać spośród czterech poziomów twardości. Jeśli nie wiesz, co będzie dla Ciebie najlepsze, to koniecznie odwiedź sklep stacjonarny z produktami od tego producenta i wypróbuj wybrane modele na własnej skórze lub zapytaj o radę ekspertów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *