Materace Ostrowiec – jaki materac będzie odpowiedni dla singla?

Rozmiar i twardość materaca – co warto wiedzieć?

Życie singla ma swoje plusy i minusy. Wielką korzyścią jest łóżko w pełni dla siebie. Jednak nie tylko cała dostępna powierzchnia powinna cieszyć. Jest to też okazja, aby dobrać materac idealny dla naszego kręgosłupa. Nie trzeba zastanawiać się nad wyborem kompromisowym – warto więc skupić się na tym, co jest najlepsze dla nas. W tym wypadku trzeba pomyśleć nad wielkością materaca, jego twardością oraz rodzajem.

Twardość materaca – najważniejszy czynnik?

Z parametrów, na które trzeba zwrócić uwagę przy wyborze materaca, kluczowym, a może nawet najważniejszym, jest jego twardość. Spędzamy zwykle 1/3 życia śpiąc, co jest ogromną ilością czasu. Źle dobrana twardość podłoża może mieć wiele niekorzystnych konsekwencji dla naszego ciała, jak i psychiki. Skutkuje to bólem kręgosłupa i otaczającymi go mięśniami, co z kolei często powoduje zirytowanie, pogorszony nastrój i słabszą koncentrację. Żeby tego uniknąć, powinniśmy zaufać specjalistom, takim jak firma Hilding, którzy zapewniają najwyższej jakości posłania. Jak jednak dobrać twardość materaca?

Wszystko zależy od masy ciała użytkownika. Im będzie ona wyższa, tym materac powinien być twardszy. Oczywiście są wyjątki. Ogólnie przyjmuje się, że mając powyżej 90 kg, powinno celować się w materace twarde i bardzo twarde. Jeśli nasza waga jest niższa od tej umownej granicy, warto kupić materac średnio twardy. Zależność ta jest spowodowana po prostu fizyką. Większa masa ciała będzie dawać większy nacisk na materac. Jeśli chcemy zachować odpowiednią krzywiznę kręgosłupa, należy sprawić, aby materac się nie zapadał, a więc zwiększyć twardość.

Jak wspomnieliśmy, istnieją wyjątki od tej reguły. Inaczej traktowane są dzieci, jak i osoby ze schorzeniami kręgosłupa. Dzieciom poleca się materace miękkie, takie jak Hilding Dobranocka, który zbudowany jest z pianki FlexiFoam. Jeśli cierpimy na choroby układu kostnego, najepiej będzie, byśmy skonsultowali się ze specjalistą, aby dobrać dla siebie odpowiednie posłanie.

Materace w Gdańsku – jaki model najlepiej kupić?

Rodzaj materaca – jaki będzie odpowiedni?

Kolejnym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest rodzaj materaca. Określa on, z czego i jak zbudowane jest posłanie. Ma to znaczenie dla jego funkcjonowania. Na rynku znajdziemy wiele rodzajów materacy, które jednak możemy pogrupować w dwie kategorie – materace piankowe oraz sprężynowe. Sprawdźmy, czym się od siebie różnią.

Na początku warto omówić materace piankowe, gdyż są niezwykle wielofunkcyjne, co skutkuje ich popularnością. Wspomniana pianka Flexifoam, którą można znaleźć w modelu Hilding Salsa, będzie świetnym wyborem dla singli, gdyż dostosowuje się idealnie do kształtów ciała. Nie można zapomnieć również o znajdującej się tam piance Visco, która reaguje na ciężar, jak i ciepło ciała. Jest to uniwersalny wyrób medyczny, który w razie potrzeby może zapewnić również ochronę przed odleżynami.

Materace sprężynowe najczęściej występują w wersjach twardych i bardzo twardych, co sprawia, że są świetnym wyborem dla każdego, kto waży powyżej umownej granicy 90 kg. Kieszonkowa technologia, która zapewnia niezależne działanie każdej ze sprężyn, zapewni odpowiednią twardość. Pomoże również w korekcji wad postaw – szczególnie dobrze pokazuje to materac Hilding Fandango.

Ciekawym rozwiązaniem są również tak zwane materace nawierzchniowe. Oferują one poprawę jakości snu również w podróży – są lekkie i łatwe w transporcie. Dla singla, który lubi zwiedzać świat, materac nawierzchniowy 90×200 będzie świetną opcją.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *