Mixokret. Zastosowanie i zalety

Wylewka, a więc warstwa wylanego betonu, na której kładzie się posadzkę, ma bardzo ważne zadania. Chroni wnętrze pomieszczenia przed utratą ciepłą i przenikaniem chłodu od gruntu, a ponadto stanowi najważniejszy elementem zabezpieczający przed przedostawaniem się wilgoci znajdującej się w ziemi. Dlatego tak ważne jest to, by była ona wykonana bezbłędnie i w sposób profesjonalny. Osiągnięcie takich efektów zapewnia wykorzystanie specjalistycznych narzędzi posadzkarskich takich jak mixokret. Czym jest to urządzenie i jakie korzyści wiążą się z jego zastosowaniem? Odpowiedzi na to pytanie udzielamy w poniższym artykule.

  • Mixokret. W jaki sposób działa to urządzenie?
  • Agregaty tynkarskie. Zalety oraz wady
  • Agregaty do posadzek. Jak zamówić usługę?

Mixokret. W jaki sposób działa to urządzenie?

Pod określeniem mixokret kryje się agregat posadzkarski, który może zarówno mieszać, jak sprężać gotową mieszankę posadzkową. Zasada działania mixokreta jest prosta – do zbiornika maszyny operator wsypuje beton i piasek, a następnie dolewa wodę. Urządzenie samo przygotowuje równomiernie wymieszany materiał, a następnie za pomocą sprężarki oraz węża dostarcza mieszankę do miejsca, w którym ta ma zostać wylana. Zadaniem posadzkarza jest jedynie równomierne rozprowadzanie cementu na obrabianej powierzchni.

Agregaty tynkarskie. Zalety oraz wady

Agregaty tynkarskie mają liczne zalety, sprawiające, że ich zastosowanie w branży budowlanej z każdym rokiem staje się coraz popularniejsze. Ich użycie zapewnia osiągnięcie takich samych efektów przy realizacji każdego zlecenia, a przy okazji znacznie ułatwiają pracę ekip posadzkarskich i wykończeniowych. Wykorzystanie maszyn budowlanych takich jak mixokret umożliwia też ograniczenie wilgoci w budynku podczas prac. Wadą takich urządzeń jest przede wszystkim brak możliwości precyzyjnego ustalenia składu mieszanki ze względu na sposób odmierzania poszczególnych składników.

Agregaty do posadzek. Jak zamówić usługę?

Ze względu na to, że części do maszyn posadzkarskich i same urządzenia są dość drogie, na ich zakup nie decydują się prywatni inwestorzy. Jedynym sposobem na to, by w swoim domu cieszyć się posadzką z mixokreta jest zamówienie usługi firmy wykorzystującej takie urządzenie. Warto jednak pamiętać, że rezerwacji należy dokonać przynajmniej miesiąc wcześniej. Przedsiębiorstwa używające mixokretów i innych zaawansowanych narzędzi budowlanych cieszą się bowiem sporym zainteresowaniem klientów, a zamówienie usługi na krótki termin w większości przypadków okazuje się właściwie niemożliwe.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *