Monitoring w firmie – dużo więcej niż system bezpieczeństwa!

Czy płacimy słuszną cenę za utrzymanie naszych obiektów w bezpiecznym miejscu? Czy mamy dobry zwrot z inwestycji, gdy wydajemy nasze ciężko zarobione pieniądze na monitorowanie naszych obiektów? Jak ważne jest, aby nasze pomieszczenia były objęte dobrze zaprojektowanym profesjonalnie zainstalowanym systemem bezpieczeństwa takim jak ten oferowany przez www.celtron.com.pl?

Systemy monitoringu komercyjnego

Jednym z najbardziej opłacalnych sposobów zapewnienia bezpieczeństwa w miejscu pracy jest zabezpieczenie go przez systemy nadzoru wideo. Wysoce zaawansowana technologia nowoczesnych kamer pozwala firmom obniżyć koszty i ryzyko, chroniąc ich aktywa dzięki ciągłemu i bezproblemowemu monitorowaniu swoich obiektów. Te stosunkowo niedrogie kamery w większości zastąpiły drogie urządzenia ochronne, zwiększając jednocześnie niezawodność i odpowiedzialność do prawie 100%, zapewniając zdalny monitoring wideo w czasie rzeczywistym.

Oto kilka najważniejszych powodów, dla których systemy monitoringu są kluczowe i niezwykle niezbędne dla dzisiejszych firm:

Zmniejszają koszty i ryzyko

Systemy monitoringu sprawdzają się jako najlepsza inwestycja, gdy tylko zostaną zainstalowane. Pełny widok pomieszczeń i nagrywanie w czasie rzeczywistym oraz zdalny dostęp online przez właściciela / kierownika zmniejsza ryzyko i zapobiega kosztownym incydentom, takim jak:

  • włamanie

  • pożar

  • wandalizm

Przestępcy atakują budynki i obiekty, gdy widzą, że nie ma w nich monitoringu ani nadzoru. Sama obecność kamer w instalacji wystarczy, aby odstraszyć potencjalnych przestępców i zapobiec ich działaniu od samego początku. Podobnie, w obliczu zagrożenia bezpieczeństwa, pracownicy mogą podjąć niezbędne działania w celu zmniejszenia ryzyka i złagodzenia źródła w możliwie najkrótszym czasie.

Dobrze zaprojektowany monitoring jest praktycznie nieprzenikniony i może zapewnić 100% bezpieczeństwa. Wiele kamer obserwujących nawzajem swoje martwe pola, a także pilnujących najbardziej wrażliwych obszarów obiektu daje kompleksowe pełne monitorowanie, które nie jest utrudnione przez błędy ludzkie, takie jak obserwacja wzrokowa lub zajęcie się czymś innym zamiast bacznego monitorowania obszaru. Zdalny dostęp online, a także rejestrowanie wydarzeń, wszystkiego, czego potrzebuje policja lub sędzia to kolejne kwestie ważne uwagi dla każdego właściciela.

Kamery zapobiegają włamaniom przez osoby postronne, ale jeśli zostaną zainstalowane w obiekcie, mogą też monitorować wrażliwe materiały, towary i aktywa, a także narażone obszary obiektu, zapobiegną niewłaściwym działaniom pracowników firmy. Nawet jeśli coś się wydarzy, nagrane wideo uniemożliwi pojawienia się takich sytuacji, jak niewłaściwe oskarżenie czy brak zaufania wśród pracowników.

Tym samym kamery umieszczone w firmie pomagają w tworzeniu dyscypliny wśród pracowników i klientów. Kamery zachęcają pracowników i kupujących do zachowywania się jak najlepiej. Daje również klientom poczucie bezpieczeństwa i ochrony, ponieważ wiedzą, że są chronieni i daje im pewność prowadzenia interesów z Tobą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *