Na czym polega praca hydraulika?


Wielu młodych ludzi zastanawiających się nad wyborem zawodu interesuje się branżami budowlanymi. W Polsce usługi budowlane są niezwykle potrzebne, a co za tym idzie zazwyczaj także dobrze płatne. Jedną z bardzo dobrze opłacanych profesji jest hydraulika. Na czym polega zawód hydraulika?

Jeśli zastanawiasz się nad pracą w branży budowlanej przede wszystkim powinieneś mieć świadomość, że są to zawody, w których nie wolno bać się zmęczyć i oczywiście… nieco ubrudzić :). Nie inaczej jest z zawodem hydraulika, chociaż warto przy tym wiedzieć, że branża ta jest niezwykle szeroka. Wielu z nas hydraulik może kojarzyć się z panem średnim wieku z brzuszkiem, który naprawia domową kanalizację czy cieknący kran. Owszem, tego typu usługi świadczą najróżniejsze firmy działające jako tzw. pogotowie hydrauliczne, niemniej wielu hydraulików nawet nie dotyka się tego typu napraw :). Czym zatem się trudnią?

Hydraulika w nowoczesnym budownictwie

W Polsce budownictwo nieustannie się rozwija. W całym kraju w jednym miejscu po drugim powstają duże inwestycje mieszkaniowe oraz przemysłowe i biurowe. Buduje się także wiele domów jednorodzinnych. We wszystkich tych rodzajach budynków potrzebne są instalacje hydrauliczne takie jak: instalacja wodna, instalacja hydrauliczna oraz centralnego ogrzewania. I właśnie takimi zleceniami zajmuje się większość hydraulików w naszych czasach. A zatem praca hydraulika nie ogranicza się tylko do wykorzystywania siły mięśni, hydraulik także projektuje instalacje, wprowadza niezbędne modyfikacje w instalacjach, korzysta z nowoczesnych narzędzi oraz stosuje różne techniki łączenia materiałów w instalacjach. Opanowanej każdej ze stosowanych technologii instalacyjnych wymaga odpowiedniego szkolenia teoretycznego i umiejętności posługiwania się odpowiednim sprzętem. Na przykład w tworzeniu instalacji centralnego ogrzewaniu wykorzystuje się obecnie między innymi technologie: pex-al-pex, instalacje polipropylenowe, instalacje z miedzi miękkiej lub twardej, instalacje ze stali ocynkowanej oraz instalacje ze stali nierdzewnej. Do każdego typu instalacji stosuje się inne narzędzia i inne metody łączenia elementów.

Praca nowoczesnego hydraulika obecnie wiąże się także z:
montażem kotłów grzewczych (gazowe, olejowe, na paliwa stałe),
montażem rozmaitych czujników i programatorów,
instalacją pomp ciepła i instalacji solarnych,
montażem przydomowych oczyszczalni ścieków,
instalacją systemów kominowych.

Jak zatem widać, profesjonalny hydraulik odznacza się szerokim spektrum wiedzy, uprawnień i umiejętności. W jego pracy bardzo przydają się uprawnienia elektryczne oraz gazowe. Dla osoby początkującej w tym zawodzie wszystko to może wydawać się bardzo złożone i obszerne. Ale w miarę systematycznej codziennej pracy u boku fachowców, można się wszystkiego nauczyć.

Pragniesz spełniać się w zawodzie hydraulika? Z całą pewnością jest to profesja, na której można obecnie nieźle zarobić. Pierwszym krokiem będzie zapewne znalezienie odpowiedniej firmy hydraulicznej, w której zatrudniając się jako pomocnik będziesz mógł przyglądać się pracy doświadczonych fachowców.

Hurtownia hydrauliczna Lublin
https://buderus-inserw.pl/hurtownia-hydrauliczna-lublin/
Salon Firmowy Buderus
ul. Wyzwolenia 62
20-368 Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *