Najczęściej poszukiwani fachowcy

Co roku w Polsce ok. 75 proc. osób potrzebuje skorzystać z pomocy jakiegoś fachowca. Najczęściej jest to hydraulik. Większości osób udaje się go znaleźć w ciągu 24 godzin. Jakich fachowców poszukujemy? Sprawdził to serwis Fixly.pl.

22 proc. – taki odsetek Polaków w ciągu roku poszukuje hydraulika, jak wynika z badania przeprowadzonego przez Fixly.pl. W dalszej kolejności znaleźli się: specjalista od naprawy sprzętu gospodarstwa domowego i RTV (19 proc.), pan złota rączka (16 proc.), czyli fachowiec od różnego rodzaju napraw czy prac montażowych, elektryk (14 proc.), ekipa sprzątająca (10 proc.), stolarz (8 proc.) oraz malarz (7 proc.).

Hydraulik jest jednocześnie fachowcem, którego najłatwiej jest znaleźć. Aż 64 proc. osób udało się to w ciągu 24h, 22 proc. zajęło to 2-3 dni, 11 proc. potrzebowało 5-7 dni, a tylko 9 proc. więcej niż tydzień. Trudności nie ma w znalezieniu elektryka i ekipy od przeprowadzek. Ta sztuka udaje się ponad połowie Polaków w ciągu jednego dnia. Najtrudniej jest nam znaleźć fachowców zajmujących się kompleksowo remontami i budową – tylko 21 proc. udało się to zrobić w 24h. Natomiast aż 34 proc. osób na poszukiwania przeznacza ponad tydzień.

Ile średnio przeznaczamy na usługi poszczególnych fachowców? Na stolarza wydajemy ok. 4,5 tys. złotych w ciągu roku. Ponad 2 tys. złotych płacimy za usługi malarskie, hydrauliczne oraz elektryczne. Natomiast pomoc złotej rączki to koszt na poziomie tysiąca złotych rocznie.

Najwięcej wydajemy na ekipę budowlano-remontową. W skali kraju to kwota na poziomie 6 tys. złotych. Najwięcej wydają mieszkańcy Łodzi i Krakowa – ok. 11 tys. złotych. Na kolejnym miejscu znajdują się Gorzowianie, którzy przeznaczają na ekipę remontową 9 tys. złotych. W Poznaniu, Lublinie i Szczecinie wydaje się średnio 7,5 tys. Złotych, a w Toruniu, Bydgoszczy i Wrocławiu ok. 6,5 tys. Złotych. Najmniej natomiast wydają rzeszowianie i zielonogórzanie – niecałe 3 tys. zł.

Większość osób korzystających z usług fachowców jest usatysfakcjonowana efektami ich pracy. Najbardziej pozytywnie odbieramy stolarzy i elektryków. Aż 95 proc. badanych, którzy korzystali z ich pomocy przyznało, że byli zadowoleni z wykonania usługi.

Badanie zostało przeprowadzone przez serwis Fixly.pl na grupie 1000 osób mieszkających i/lub pracujących w Polsce. Raport dostępny jest na stronie: https://fixly.pl/blog/fachowcy/uslugi-fachowcow-w-polsce-raport/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *