Najczęstsze przyczyny zaburzeń erekcji

Zaburzenia erekcji są niezwykle powszechne. Wystarczy włączyć telewizor, a szybko zaznajomisz się z mnóstwem dostępnych metod leczenia i leków, jak https://www.aptekakamagra.pl/kamagra.html . Zaburzenia erekcji lub impotencja to niezdolność do uzyskania lub utrzymania erekcji. Może to również oznaczać, że nie jesteś zadowolony z rozmiaru lub twardości erekcji. Często można ją zdiagnozować samodzielnie, rzadko wymaga testów laboratoryjnych i – co najważniejsze – można ją leczyć.

Powszechny typ męskiej dysfunkcji seksualnej, zaburzenia erekcji, stają się częstsze wraz z wiekiem. To powiedziawszy, istnieje wiele rodzajów i przyczyn zaburzeń erekcji i mogą one wystąpić w każdym wieku. Może być powiązane z niektórymi lekami na receptę, wyborem stylu życia, w tym paleniem i nadmiernym spożyciem alkoholu, a także szeregiem podstawowych schorzeń, zarówno fizycznych, jak i psychicznych.

Chociaż niektórzy ludzie mają problemy z rozmową z lekarzami o zaburzeniach erekcji, ważne jest, aby być otwartym z lekarzem i pamiętać, że jest on po to, aby pomóc. Biorąc pod uwagę, że zaburzenia erekcji są czasami oznaką innych podstawowych problemów zdrowotnych, omówienie tego z lekarzem może być korzystne dla poprawy ogólnego stanu zdrowia.

Otwarta rozmowa z lekarzem na temat zaburzeń erekcji zapewni Ci najlepsze opcje leczenia, czy to zażywanie leków, czy wprowadzanie zmian w stylu życia, takich jak medytacja, zmniejszenie spożycia alkoholu lub utrata wagi.

Objawy

Głównym objawem zaburzeń erekcji jest niemożność uzyskania lub utrzymania erekcji wystarczająco mocnej do seksu. Zaburzenia erekcji mogą również oznaczać, że w ogóle nie jesteś w stanie uzyskać erekcji. W przypadku niektórych mężczyzn oznacza to, że nie możesz uzyskać erekcji konsekwentnie lub możesz utrzymać tylko krótkie erekcje.

Objawy zaburzeń erekcji mogą obejmować:
• Brak możliwości uzyskania erekcji
• Trudności w utrzymaniu erekcji
• Nie można utrzymać erekcji wystarczająco mocnej do seksu
• Krótkie erekcje
• Nie można konsekwentnie osiągnąć erekcji
• Zmniejszone pożądanie seksualne

Przyczyny

Zdrowie seksualne to złożona sprawa obejmująca połączenie hormonów, układu nerwowego, mięśni, naczyń krwionośnych i mózgu. Z powodu tej złożoności istnieją różne typy i przyczyny zaburzeń erekcji, zarówno emocjonalne, jak i fizyczne. Poniżej przedstawiamy kilka typowych przyczyn zaburzeń erekcji.

Problemy psychologiczne i emocjonalne: ogólny niepokój, lęk, depresja, zaburzenia snu, problemy w związku, poczucie winy związane ze sprawnością seksualną lub określonymi czynnościami seksualnymi, niska samo ocena.

Szczególnie choroby układu krążenia i cukrzyca mogą mieć znaczący wpływ na prawdopodobieństwo wystąpienia u mężczyzny zaburzeń erekcji, przy czym prawdopodobieństwo wystąpienia tej choroby u mężczyzn z cukrzycą jest ponad trzy razy większe niż u mężczyzn bez cukrzycy. Można to częściowo przypisać wpływowi choroby na naczynia krwionośne, ostatecznie obniżając przepływ krwi do prącia. Kontrolowanie cukrzycy może jednak pomóc w zapobieganiu i leczeniu zaburzeń erekcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *