Nauka programowania gier dla dzieci

Dzieciaki już nie tylko chcą poznawać nowe rozrywki powiązane z cyfrowymi technologiami. Zauważa się, że coraz częściej chcą być aktywnymi twórcami wielu ciekawych rzeczy. Już teraz uczniowie w szkole podstawowej potrafią robić ciekawe grafiki, retuszować fotografie czy montować krótkie filmiki ukazujące się później w serwisach typu You Tube. Nic więc dziwnego, że chcą także być autorami gier i aplikacji. Jest to już możliwe. Warsztaty programowania dla dzieci młodzieży pozwalają na rozwój w tym kierunku, a już od pierwszych zajęć dają im posmak przyszłych możliwości.

Nauka programowania co to jest?

Czym jest programowanie? Wbrew temu, co czasami mogłoby się wydawać, kodowanie nie jest niezwykle skomplikowaną dziedziną życia, a samo tworzenie nowych gier i aplikacji jest procesem, który składa się wielu kolejnych etapów wykorzystujących różne umiejętności. Nauka programowania dla dzieci jest w ten sposób dziedziną edukacji rozwijającą na wiele sposobów, począwszy od rozwoju kreatywności, poprzez stymulacje obszarów mózgu odpowiedzialnych za myślenie logiczne, analityczne i ścisłe, aż po umiejętności stricte informatyczne.

Nauka programowania przez zabawę.

Warsztaty programowania dla dzieci bardzo rzadko są typowym przesiadywaniem przed komputerem i wklepywaniem wielu linijek niezrozumiałego dla większości kodu. Programowania dzieci uczą się poprzez zabawę, rozrywkę i niepohamowaną chęć oraz możliwość stworzenia tego, co zawsze chciało się stworzyć. W ten sposób wykraczamy poza model typowo szkolnej edukacji, a rozwijamy pasję, która procentuje umiejętnościami i niezwykłą satysfakcją.

Fajne zajęcia dodatkowe dla nastolatków.

Tworzenie gier komputerowych to wymarzone zajęcia i rozwój przyszłego życia zawodowego dla wielu obecnych nastolatków. Olbrzymi odsetek dzisiejszej młodzieży uwielbia cyfrowe rozrywki, a stanie się twórcą takowych jest dla nich tym, czym kiedyś marzenia o zostaniu astronautą. Umiejętności programistyczne wzbudzają podziw wśród rówieśników, a umiejętność kodowania doceniania jest na rynku pracy nawet wśród osób niemających ukończonych studiów wyższych.

Programowanie – jak zacząć?

Nauka programowania w Zaprogramowani jest świetną ścieżką rozwoju dla obecnego najmłodszego pokolenia już od pierwszych lat edukacji. Jest to niezwykle potrzebna opcja, którą doceniło już wiele krajów. Jednak w Polsce nadal w powijakach, istnieje w szkołach raczej teoretycznie niż praktycznie. Dlatego, zanim doczekamy się rozwoju nauki kodowania z prawdziwego zdarzenia, dobrze jest wziąć pod uwagę zajęcia dodatkowe dla dzieci.

Zapraszamy na kurs kodowania dla dzieci i młodzieży w Zaprogramowani.com. Jesteśmy:

  • szkołą programowania dla dzieci z najdłuższym stażem na polskim rynku,
  • miejscem, gdzie nauczyciele są równocześnie czynnie pracującymi programistami, co pozwala na przekazywanie doświadczenia, jak i aktualności,
  • placówką nastawioną na indywidualne podeście do każdego ucznia, a także rozwój umiejętności pracy w grupie – nasze klasy to maksymalnie 12 słuchaczy,
  • świadomi potrzeb dzisiejszego pokolenia, a także przyszłości.

Zapraszamy do zapisów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *