Obsługa kadrowo-płacowa w 2022 roku – czy Twoja firma jest na nią gotowa?

Każdy przedsiębiorca zatrudniający w swojej firmie pracowników ma obowiązki kadrowo-płacowe, z których musi się wywiązywać. Podpisywanie umów i wypłacanie wynagrodzeń, to jedynie niewielka część tego, o czym należy pamiętać. Obsługa kadrowo-płacowa jest działaniem bardzo złożonym, który wymaga wiedzy w zakresie prawa pracy, ale także nieustannego śledzenia zmian w przepisach. To właśnie dlatego obsługę kadrowo-płacową najlepiej powierzyć profesjonalnej firmie rachunkowej.

Na czym polega obsługa kadrowo-płacowa?

Zakres czynności związanych z obsługą kadrowo-płacową w bardzo dużym stopniu zależy od specyfiki danej firmy i jej indywidualnych potrzeb. Ogólnie rzecz biorąc obsługa kadrowo-płacowa wymaga dopełnienia wszystkich obowiązków związanych z funkcjonowaniem pracowników w danym przedsiębiorstwie. Obsługa płacowa koncentruje się w szczególności na kwestiach finansowych związanych z wypłacanymi pracownikom wynagrodzeniami i wszystkimi związanymi z tym formalnościami oraz obowiązkami pracodawcy. Obsługa kadrowa dotyczy natomiast opieki nad sprawami osobowymi, w tym głównie na prowadzeniu dokumentacji pracowników.

Dlaczego warto skorzystać z obsługi kadrowo-płacowej?

W korporacjach i dużych przedsiębiorstwach obsługą kadrowo-płacową zwykle zajmuje się dział kadr i płac. Jednak w przypadku nieco mniejszych firm zadanie to spoczywa na jednej osobie lub coraz częściej na zewnętrznej firmie rachunkowej. Drugie rozwiązanie pozwala pracodawcy przeznaczyć więcej czasu i uwagi na bieżące sprawy związane z działalnością biznesu, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo i terminowość wszelkich kwestii formalno-prawnych. Współpraca z biurem rachunkowym oznacza więc kompleksową pomoc w prowadzeniu działalności, znacznie upraszcza cały proces i daje poczucie bezpieczeństwa. 

Doradcy i Księgowi – optymalne rozwiązanie dla Twojej firmy

Obsługa kadr i płac to fundament funkcjonowania każdej firmy. Coraz częściej przedsiębiorcy decydują się na zlecanie zadań z tego zakresu zewnętrznemu podmiotowi, ponieważ wiąże się to z pewnością, że wszystkie czynności przeprowadzane są profesjonalnie. Doradcy i Księgowi to biuro rachunkowe z wieloletnim doświadczeniem, które daje gwarancję:

  • pełnej obsługi procesu zatrudniania pracowników,
  • nadzoru nad wykonywaniem przepisów w zakresie planowania i dokumentowania czasu pracy,
  • kalkulacji wynagrodzeń na podstawie dostarczanych przez Klienta informacji o czasie pracy,
  • rozliczania z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych i PFRON dla przedsiębiorców i zatrudnianych przez nich pracowników i zleceniobiorców,
  • konsultacji specjalistycznych w zakresie regulaminów pracy i wynagradzania.

Szukasz doświadczonej firmy rachunkowej? Postaw na Doradców i Księgowych i przekonaj się, czym jest kompleksowa obsługa kadrowo-płacowa!

Opracowano wspólnie z portalem https://taniestemplowanie.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *