OC najczęściej wybieramy najtańsze, a AC? Na co zwracać uwagę?

W przeciwieństwie do ubezpieczenia OC, ubezpieczenie AC nie jest obowiązkowe, jednak coraz większa liczba kierowców się na nie decyduje. Polisa AC zwiększa zakres ochrony samochodu i powoduje, że nie musimy się już martwić o zajścia różnego rodzaju, takie jak chociażby kradzież pojazdu, porysowanie maski przez nieznaną nam osobę czy kolizję. Warto pamiętać, że nie wszystkie polisy AC chronią pojazd w ten sam sposób. Oto aspekty na jakie powinieneś zwrócić szczególną uwagę.

Ubezpieczenie AC – czy warto?

Ubezpieczenie AC jest coraz bardziej popularne, jednak nie wszyscy decydują się na jego wykupienie. Może wynikać to bezpośrednio z braku wiedzy na temat korzyści, które oferuje nam AC. Taka polisa to rodzaj dobrowolnego ubezpieczenia komunikacyjnego, którym obejmujemy nasze auto. Dotyczy to wyposażenia standardowego samochodu, jak i dodatkowego, jeśli zostanie ono zgłoszone we wniosku o ubezpieczenie (np. fotelik dla dziecka, radio). Polisa chroni przed różnymi czynnikami zawartymi w umowie, takimi jak:

• kradzież;

• wypadek, kolizja z innymi pojazdem, osobą, zwierzętami czy przedmiotami;

• uszkodzenia pojazdu na skutek działań przez osoby trzecie lub zwierzęta.

Bardziej zaawansowane polisy pomogą chronić auto przed konsekwencjami niekorzystnych warunków atmosferycznych, takimi jak np. grad, zatopienia, huragany, a także od pożarów czy wybuchów. Warto dokładnie przeczytać Ogólne Warunki Ubezpieczenia, aby dowiedzieć się, na jaką ochronę możemy liczyć w naszym konkretnym przypadku. Pamiętajmy, że niektóre towarzystwa oferują nam tzw. mini AC, które obejmuje tylko kilka zdarzeń, co może okazać się dla Ciebie niewystarczająco rozbudowaną opcją. W wyborze właściwej oferty i rozwiązania specjalnie dla naszych potrzeb pomóc może porównywarka ofert, jaką jest kalkulator OC/AC.

O czym pamiętać, wybierając AC?

Podczas zakupu polisy autocasco zastanów się, w jaki sposób ma zostać naprawiona szkoda. Do wyboru dostępne są opcje:

• wariant serwisowy/autoryzowany warsztat – gwarantuje nam,

• że auto zostanie tam naprawione, a towarzystwo rozliczy się bezpośrednio z warsztatem bez Twojego udziału;

• wariant kosztorysowy, dzięki któremu odszkodowanie zostanie ustalone na podstawie rynkowych cen części i robocizny, a następnie wpłacone na Twój numer rachunku bankowego.

Ważny jest też aspekt rodzaju części, jakie wykorzystane zostaną do naprawy auta. Podczas zakupu polisy AC możesz zdecydować, czy chcesz, aby do naprawy użyto części oryginalnych czy mogą być to ich zamienniki. W drugim wariancie możesz dzięki temu liczyć na niższą składkę polisy.

Kalkulator OC/AC

Przed zakupem warto dokładnie prześledzić wybraną polisę, aby mieć pewność, że sięgamy po odpowiednią dla nas ofertę. Możemy porównać oferty w narzędziu, jakim jest kalkulator OC/AC. Uzyskamy tam różne propozycje od towarzystw ubezpieczeniowych, aby wybrać najkorzystniejszą dla nas ofertę – m.in. najtańsze OC czy najobszerniejsze AC. To dobry sposób, aby sprawdzić ubezpieczenia. Bez wychodzenia z domu możesz wybrać wariant spełniający Twoje indywidualne oczekiwania. Kalkulator OC/AC jest narzędziem zaawansowanym, który na podstawie podanych przez Ciebie w formularzu danych, prezentuje oferty towarzystw ubezpieczeniowych. Dzięki wypełnieniu formularza, otrzymasz przegląd ofert ubezpieczeniowych, oszczędzając w ten sposób swój czas i pieniądze. Propozycje polis dostępne w kalkulatorze OC/AC to oferty konkretnych firm ubezpieczeniowych, a ich ceny wyliczane są na podstawie dostępnych danych. Zakup ubezpieczenia za pomocą porównywarki ofert OC/AC to wygodny i szybki sposób na tanie i korzystne ubezpieczenie. Za wybraną polisę możesz zapłacić przez Internet, a otrzymasz ją na swój adres mailowy. W ten sposób zaoszczędzisz zarówno czas, jak i pieniądze.

Polisy AC są niezwykle korzystną propozycją dla każdego kierowcy. Nie musisz się martwić o możliwe szkody. Warunkiem koniecznym jest jednak posiadanie dobrego ubezpieczenia samochodu z dużym zakresem ochrony. Skorzystaj z kalkulatora OC/AC i znajdź wariant dla własnych potrzeb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *