Padel – sport, który zyskuje popularność w Polsce. Gdzie zagrać w Warszawie i okolicach?

Padel – sport znany na świecie od ponad 60 lat, wymyślony w Meksyku i szybko wypromowany także w Europie. Dyscyplina, która nieco przypomina grę w squasha lub tenisa ziemnego, jest ich świeższą alternatywą. Aby grać w padel, tenis w Warszawie potrzebujesz do tego nie tylko motywacji, zaangażowania i sprzętu. Musisz jeszcze poznać zasady i znaleźć miejsce, w którym gra w padel jest możliwa. Dowiedz się, gdzie znajdują się korty do padla w Warszawie i okolicach, a także innych rejonach Polski.

Co to za sport – padel?

Nie miałeś jeszcze okazji słyszeć o sporcie, jakim jest padel? Zapewne niedługo to się zmieni – po pierwsze dlatego, że przeczytasz nasz artykuł, a po drugie, bo ta dyscyplina dynamicznie rozwija się w naszym kraju. Gra padel zyskuje na sympatii i popularności, zarówno wśród osób, które miały okazję próbować sportów rakietowych, jak i amatorów, którzy pierwszy raz wyjdą na kort.

Padel to sport, w którym na korcie spotyka się dwóch lub czterech graczy. Prostokątny kort przedzielony jest siatką, a rolą zawodników jest przebijanie do siebie piłki. Chodzi o to, aby zdobywać punkty za trafienie w pole przeciwnika. To skutkuje wygrywaniem gemów, a potem setów.

Padel – gra o wszechstronnych korzyściach

Jednak gra w padla to coś znacznie więcej niż sztywne reguły. To także:

  • szansa na nowe znajomości, wartościowe spotkania,
  • promocja aktywnego trybu życia – sport to zdrowie,
  • okazja do pracy nad sylwetką – wydolnością organizmu, kondycją, ale też figurą.

Na pewno znajdziesz wiele innych argumentów przemawiających za tym, żeby spróbować gry w padel. Jeśli tak, pozostanie tylko pytanie – gdzie zagrać w padla, tenisa w Warszawie? Podpowiadamy.

Korty do padla – Warszawa i okolice

Chcesz spróbować nowego sportu? Padel to dyscyplina, która na pewno Cię zainteresuje i da Ci okazję do podjęcia nowych wyzwań. Jeżeli szukasz kortów do padla w Warszawie, znajdziesz je w następujących lokalizacjach:

  • ProPadel – to 5 zadaszonych, całorocznych kortów do gry w padel przy ulicy Jutrzenki 12,
  • Squash Warszawa Sinus Sport Club – otwarty kort przy ulicy Wał Zawodowski 99 w Warszawie-Wilanów,
  • Warszawski Klub Tenisowy Mera – 2 trawiaste korty do gry w padla przy Alei Bohaterów Września 12,
  • Decathlon Targówek – całodobowy kort na warszawskim Targówku przy sklepie Decathlon,
  • Happy Padel – korty Wesoła – otwarty kort przy ulicy Jana Kilińskiego 26 w dzielnicy Wesoła w Warszawie.

Padel, tenis – nie tylko w Warszawie

Dobra wiadomość jest taka, że padel to sport zyskujący na popularnością. Za zainteresowaniem sportowców idzie konieczność rozbudowywania infrastruktury do grania, dlatego też powstają korty do padla w Warszawie i okolicach, ale też w całej Polsce. Znajdziesz je w takich miastach jak Kielce, Żory, Łódź, Gdańsk, Szczecin.

 

Jak dbać o nasz samochód, czyli gdzie kupić nakładki na progi i inne akcesoria dla naszego auta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *