Piec konwekcyjno parowy dla profesjonalnej gastronomii

Wyposażenie profesjonalnego zakładu gastronomicznego wymaga dbałości zarówno o duże urządzenia i sprzęty, jak i wiele drobnych akcesoriów. Warto w tej kwestii stawiać na renomowanych producentów dla branży gastronomicznej. Jednym z najważniejszych elementów kuchni w restauracji czy zakładzie żywienia zbiorowego jest piec konwekcyjno-parowy, który jest wyjątkowo mocno eksploatowany każdego dnia. Jak wybrać urządzenie, aby spełniało wszystkie oczekiwania i potrzeby użytkowników?

Piec konwekcyjno-parowy to zaawansowane technologicznie urządzenie, które jest stworzone dla profesjonalnej gastronomii. Jest on nieco inaczej zbudowany niż klasyczne piece konwekcyjne, gdyż oprócz podstawowej funkcji pieczenia, ma również opcję naparowywania, co zwiększa jego możliwości i pozwala na przygotowywanie dużo większej liczby produktów. Nic więc dziwnego, że piece konwekcyjno-parowe cieszą się dużo większym zainteresowaniem wśród właścicieli lokalów gastronomicznych niż klasyczne piece konwekcyjne. Co więcej, mają wiele dodatkowych funkcji, o których próżno marzyć, gdy decydujemy się na klasyczne piece gazowe czy inne tradycyjne rozwiązania.

Jakie zalety ma piec konwekcyjno-parowy?

Jest to przede wszystkim wielofunkcyjne urządzenie, w którym pieczenie jest tylko jedną z wielu opcji do wyboru. W takim piecu możemy również gotować, blanszować, dusić potrawy, gotować na parze. Możliwe jest również przygotowywanie potraw w niskich temperaturach, co ma ogromny wpływ na zachowanie właściwości nie tylko smakowych, ale również odżywczych. Piece konwekcyjno-parowe umożliwiają przygotowanie zarówno prostych potraw, jak i bardziej skomplikowanych dań, których obróbka termiczna wymaga dużej precyzji i bardzo dokładnej temperatury. W piecu można ustawiać wiele parametrów i dopasowywać je do potrzeb konkretnego dania. Dobre piece konwekcyjno-parowe są wykonane z wysokiej jakości komponentów, wśród których na pierwszym miejscu jest stal nierdzewna. Dzięki temu doskonale radzą sobie z wysokimi temperaturami, są bezproblemowe w utrzymaniu czystości także wtedy, gdy do zmycia jest duża ilość tłuszczu powstałego w czasie obróbki termicznej mięsa czy innych potraw.

Dobry wybór to inwestycja na lata

Piec konwekcyjno-parowy to urządzenie, które w profesjonalnej gastronomii jest wyjątkowo mocno eksploatowane. Dlatego warto inwestować w produkty pochodzące od najlepszych na rynku producentów. Jeśli poszukujesz dobrego rozwiązania na lata, zobacz produkty, jakie mają w ofercie renomowane marki, które w branży HoReCa mają ugruntowaną pozycję. Wybierając piec do profesjonalnej gastronomii zwracajmy uwagę na jego funkcjonalność, parametry techniczne, a także na wymiary. Piece dostępne są w różnych wersjach, dzięki czemu można bez problemu wybrać urządzenia przeznaczone zarówno dla małej gastronomii, jak i do dużych zakładów żywienia zbiorowego. Inwestując w dobrej jakości piece można mieć pewność, że będą służyły sprawnie, wydajnie i bezawaryjnie przez długi czas, a korzystanie z nich będzie prawdziwą satysfakcją dla każdego mistrza kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *