Pierwsze wiza – potem ‘american dream’!

Porady dotyczące wiz do pracy są rozpowszechnione w całej sieci, ponieważ uzyskanie odpowiedniej autoryzacji pracy może być trudne. Aby ustawić Cię we właściwym kierunku oto nasza krótka lista najważniejszych rzeczy, które musisz wiedzieć, aby uzyskać wizę do pracy w USA.

1. Będziesz potrzebował pomocy od amerykańskiego pracodawcy.

Aby nawet rozpocząć proces, większość wiz pracowniczych wymaga od pracodawcy w USA udziału w aplikacji. Oznacza to, że aby uzyskać wizę H-1B, L-1 lub O-1, musisz najpierw złożyć wniosek o pracę i otrzymać stanowisko od pracodawcy w USA.

Jeśli jesteś zainteresowany ubieganiem się o pracę, sprawdź oferty pracodawców, którzy chcą sponsorować wizy na odpowiednich, rzetelnych stronach w sieci. Tylko kilka wiz roboczych umożliwia ubieganie się o wizę do pracy bez wcześniejszego zatrudnienia pracodawcy w USA. Dwa przykłady to wiza E-2 dla inwestorów i zielona karta EB-5 Investor. Jednak wizy te zazwyczaj wymagają dużej inwestycji w firmę i szczegółowych planów biznesowych.

2. Większość kategorii wiz pracowniczych w USA przeznaczona jest na stanowiska wymagające wysokich kwalifikacji.

Ogólnie rzecz biorąc, wizy do pracy w USA są przeznaczone na stanowiska wymagające co najmniej:

  • stopnia licencjata
  • wieloletniego doświadczenia
  • specjalistycznych umiejętności i wiedzy

Pozycje te są zazwyczaj w dziedzinach związanych z nauką, technologią, inżynierią lub matematyką. Jeśli nie spełniasz tych wymagań, uzyskanie długoterminowej wizy do pracy może nie być realnym rozwiązaniem, ale możesz dowiedzieć się coś więcej na ten temat sprawdzając stronę: https://www.serwiskonsularny.pl . Wizy takie jak H-2A i H-2B są przydzielane na pozycje sezonowe i rolnicze. Wizy te nie są jednak stałe ani zatwierdzone do długoterminowego zatrudnienia.

3. Pracodawca może być zmuszony do przesłuchania innych obywateli USA i legalnych kandydatów na stałe zamieszkujących.

Ponieważ rząd USA daje pierwszeństwo obywatelom i mieszkańcom, pracodawca może być zmuszony do przesłuchania innych kandydatów przed złożeniem wniosku o cudzoziemca. Jeśli pracodawca znajdzie innego kandydata, który ma takie same kwalifikacje, wówczas pracodawca może nie być w stanie zatrudnić cudzoziemca na to stanowisko.

4. Rozważ ubieganie się o wizę F-1 lub J-1.

Jeśli obecnie nie spełniasz wymagań długoterminowej wizy do pracy w USA, rozważ udział w programie studenckim lub programie wymiany.

Jeśli jesteś zainteresowany nauką w college’u lub uniwersytecie w Stanach Zjednoczonych, możesz ubiegać się o wizę studencką F-1. Choć uzyskanie wizy jest trudne, może pomóc w zdobyciu wymaganych umiejętności do uzyskania wizy do pracy w USA. Aby uzyskać ten rodzaj wizy, musisz najpierw złożyć wniosek i uzyskać dostęp do amerykańskiego programu studiów wyższych.

Departament Stanu USA zorganizował programy wymiany w takich dziedzinach, jak: staże, programy praktyk, Au Pair, lekarz i wiele innych. Jeśli jesteś zainteresowany aplikacją do programu wymiany, sprawdź programy i postępuj zgodnie z ich instrukcjami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *