Plusy i minusy pracy event managera

Organizacja imprez firmowych to nie lada wyzwanie. Przekonali się o tym wszyscy, którzy próbowali zaplanować wydarzenie dla firmy we własnym zakresie. Z pozoru łatwe zadanie okazywało się studnią bez dna – sprawy do załatwienia wyskakiwały z każdego kąta. Dziś na szczęście działają agencje eventowe, które zasilają szeregi profesjonalnych event managerów. Poznajcie plusy i minusy pracy osoby zarządzającej wydarzeniami!

Jasna strona księżyca

Event manager, to jak sama nazwa wskazuje, menadżer wydarzenia. Praca w charakterze organizatora imprez daje możliwość ciągłego rozwoju i nauki nowych rzeczy. Klienci, dla których agencje realizują eventy są przeróżni. Jednego dnia będzie dopinać szczegóły pikniku firmowego w plenerze dla dużej korporacji finansowej, następnego zaś opracowywać scenariusz konferencji IT czy szukać lokalu na imprezę tematyczną w klimacie Wielkiego Gatsbiego. Wyzwania z jakimi przychodzi mu się zmierzyć to ciągły motywator do działania.

Event manager wiele radości czerpie z realizacji swoich pomysłów i rozwiązań. Nie ma nic bardziej satysfakcjonującego niż obserwacja, jak pomysły na którymi spędziło się masę czasu sprawdzają się, a goście wydarzenia dobrze się bawią.

Praca przy organizacji eventów to doskonała propozycja dla osób, które lubią kontakt z ludźmi i uwielbiają, gdy ciągle coś się dzieje. Event manager bowiem non stop musi gdzieś zadzwonić, coś załatwić, z kim się spotkać itp. Pozwala to również na rozwój umiejętności interpersonalnych.

Oprócz tego praca event menagera daje szansę na poznawanie co rusz nowych miejsc. Wydarzenia firmowe są organizowane w przeróżnych miejscach Polski i świata. Może więc przytrafić się sytuacja, że w środę cała ekipa spędzi na Mazurach organizując olimpiadę firmową, a w piątek będzie już w drodze do Karpacza na grę terenową. Na nudę event manager nigdy nie będzie narzekać!

Ciemna strona księżyca

Praca w charakterze event managera ma jednak i swoje wady. Przede wszystkim dla niektórych uciążliwe mogą być nienormowany czas pracy. Często bowiem zdarza się, że na event trzeba jechać już o 4 nad ranem, a powrót przewidziany jest późnym wieczorem. Nie raz zdarza się, że trzeba zarwać noc. Organizator musi być również praktycznie ciągle pod telefonem, co w szczególności może być problemem w domu. Na koniec – stres. Odpowiedzialność spoczywająca na takiej osobie jest ogromna. Może mieć przygotowane wszystko na 100%, a i tak mogą zdarzyć się sytuacje nieprzewidziane, na które trzeba natychmiast zareagować.

Podsumowaniem niech będą słowa Michała Kosioła, założyciela firmy zajmującej się organizacją eventów:

„Nasza agencja eventowa z Wrocławia zatrudnia 10 zawodowych event managerów. Ja również jestem jednym z nich. Wszyscy na początku zmagaliśmy się z wieloma problemami, a miejsce w którym jesteśmy wymagało poświęcenia i wielu wyrzeczeń. Wszyscy jednak jesteśmy teraz zgodni co do jednego. Nie mogliśmy wybrać w życiu lepiej! Organizowanie wydarzeń to nasza pasja, a wszystkie przytoczone w tym artykule zalety przyćmiewają wszystkie wady. Jeśli nie boisz się spróbować, lubisz gdy dużo się dzieje i cenisz sobie kontakt z ludźmi – ten zawód jest stworzony dla Ciebie!”

 

Polecamy:
Czy opłaca się zatrudnić agencję pracy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *