Polecana wypożyczalnia rowerów w górach

Takie miejsca jak wypożyczalnia rowerów zdecydowanie sprzyja planowaniu aktywnego wypoczynku w górach. Nie musisz posiadać własnego drogiego sprzętu, zastanawiać się, jak go przetransportować czy inwestować w drogie zabezpieczenia w obawie przed kradzieżą. Możesz wypożyczyć rower, by cały tydzień jeździć na szlakach, albo zaplanować tylko jednodniową wycieczkę rowerową. Jakiej wypożyczalni zaufać i gdzie wypożyczyć dobry, sprawdzony rower?

Do wyboru do koloru – zapewnij sobie szeroką ofertę w wypożyczalni

Nie ma nic gorszego, jak dotrzeć do konkretnej wypożyczalni rowerów i rozczarować się brakiem odpowiedniego dla siebie modelu. Jeszcze gorzej, jak obiecujesz dzieciom kapitalną niespodziankę z przejażdżką rowerową przez górskie przeszkody w tle, a w wypożyczalni nie ma ani jednego dziecięcego modelu. Zdecydowanie więc najlepsza wypożyczalnia rowerów w górach to taka, gdzie dostępne są nie tylko specjalistyczne rowery dla dorosłych, czy dla dzieci, ale też elektryczne.

To bardzo dobra opcja, zwłaszcza dla osób, które dopiero zaczynają przygodę z eskapadami górskimi i na bardziej strome podjazdy czy dłuższe trasy potrzebujesz specjalnego wsparcia. Musisz jednak wziąć pod uwagę, że nawet w dobrze zaopatrzonej wypożyczalni w sezonie możesz trafić na wielkie pustki. Dlatego koniecznie wcześniej zadzwoń i sprawdź dostępność rowerów, albo online zarezerwuj dla siebie konkretne modele.

Dowóz rowerów w dowolne miejsce – standard czy miły gest?

Taki serwis od wielu lat jest zwyczajnym standardem w wypożyczalni samochodów. Umawiasz się w dowolnym miejscu i nie musisz już tracić swojego cennego czasu na zbędne dojazdy, zwłaszcza że nie posiadasz przecież własnego środka transportu. Podobnie jest przy wynajmie rowerów. Możesz się umówić w dowolnym miejscu, np. w ośrodku w którym nocujesz albo na trasie, którą zamierzasz pokonać, a rowery będą czekać na Ciebie o ustalonej porze. Pytanie tylko czy taka usługa jest wliczona w cenę wynajmu, bo jeśli nie, to będzie oznaczać dla Ciebie dodatkowy koszt.

Dobra wypożyczalnia rowerów w górach zapewni Ci darmowy dowóz w obrębie miasta, w którym działa. Dlatego warto o to dopytać wcześniej. Kiedy należy się liczyć z kosztem za dowóz rowerów? Z pewnością jeśli firma musi dostarczyć Ci sprzęt do innego miasta, albo jeśli tego typu usługi nie są wliczone w cenę.

Sprawdzony i przetestowany sprzęt to gwarancja dobrej i bezpiecznej zabawy

Wypożyczalnia rowerów w górach powinna zapewniać Ci tylko sprawne i funkcjonalne modele. Nie musisz się znać na hamulcach, wiedzieć, jak sprawdzić stan przerzutek, a rower powinien sprawdzić się nawet na bardzo ekstremalnych podjazdach. Zerknij więc w sieci i poczytaj opinie o danej wypożyczalni. Szybko przekonasz się, czy masz do czynienia z profesjonalistami.

Inna kwestia to serwis, który jest dostępny również wieczorem czy w dni wolne od pracy. Jeśli zdarzy się awaria na drodze, musisz wiedzieć, że możesz zadzwonić do wypożyczalni w celu uzyskania szybkiej pomocy. Jeśli wypożyczalnia takiego serwisu nie prowadzi, to przynajmniej powinna polecić Ci warsztat albo pogotowie, gdzie uzyskasz fachowe wsparcie w przypadku uszkodzenia roweru.

Świetna zabawa w dobrej cenie, czyli ile zapłacisz za wypożyczenie roweru?

Przy wypożyczeniu roweru priorytetem powinien być przede wszystkim bardzo dobry stan roweru i profesjonalne podejście do klienta, ale cena też jest ważna, zwłaszcza jeśli zamierzasz na dwóch kółkach spędzić weekend, a nawet cały tydzień. Dlatego ważne jest, by wypożyczalnia rowerów zapewniła Ci nie tylko przystępne ceny, ale oferowała też ciekawe rabaty, np. za wypożyczenie rowerów w konkretne dni.

Wiele wypożyczalni stosuje też Happy Hour – dobry pomysł, jeśli szukasz oferty tylko na kilka godzin i nie chcesz przepłacać na wypożyczeniu roweru za cały dzień. Czasem możesz trafić na bilety kombinowane albo interesujące zniżki do innych atrakcji np. parku linowego. Tu również warto skontaktować się z wypożyczalnią, może przy rezerwacji rowerów dla całej rodziny otrzymasz dodatkowy rabat albo dodatkowy osprzęt bez opłaty?

 

Polecamy:
Pomysł na ciekawy ogród

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *