Pomysł na karierę: fizjoterapeuta

istock_000012265088medium

Fizjoterapeuta jest zawodem ściśle związanym z medycyną i poprawą stanu zdrowia osób z niepełnosprawnością ruchową. Zawód, choć nie zawsze doceniany, ale coraz częściej doceniany przez osoby młode, wybierających fizjoterapię jako sposób na życie. Zobaczmy więc, jak wygląda kariera i praca fizjoterapeuty.

Jak zostać fizjoterapeutą?

Podstawą uprawniającą do pracy w zawodzie fizjoterapeuty jest ukończenie studiów na tym kierunku. Nauka trwająca pięć lat daje możliwość rozpoczęcia pracy w zawodzie, a przedmioty kształcenia na tym kierunku obejmują biologię czy anatomię.

Gdzie można dostać pracę w zawodzie fizjoterapeuty?

Najczęściej miejscem pracy wykwalifikowanego fizjoterapeuty jest szpital. Pracując jednak w tej placówce nie można liczyć na wysokie zarobki-pracując w szpitalu jako fizjoterapeuta można średnio zarobić w granicach 1800 złotych, co w porównaniu z koniecznością kształcenia wyższego oraz odpowiedzialnością za pacjenta nie jest wystarczająco wysokim zarobkiem. Z racji tego znaczna część fizjoterapeutów pracujących w szpitalach szuka dodatkowych, prywatnych zleceń, dzięki czemu mogą podreperować budżet.

Zawód z powołania

Fizjoterapeuta jest jednym z zawodów, które wybiera się z powołania. Decydując się na pracę fizjoterapeuty należy mieć na uwadze charakter pracy, z jaką się mierzy, a mianowicie, że nierzadko jest to praca wymagająca siły i sprawności fizycznej, jednocześnie o odpowiednim podejściu i cierpliwości do pacjentów. Sam zawód nie zawsze spotyka się z szacunkiem u pacjentów, adekwatnym do swojej pracy, a gratyfikacja finansowa również nie zawsze jest wystarczająca. Właśnie ze względów finansowych znaczna część aktywnych zawodowo fizjoterapeutów szuka dodatkowego miejsca zatrudnienia lub zaczyna samodzielną praktykę zawodową. Warto jednak pamiętać, że zawód fizjoterapeuty daje wiele satysfakcji na polu zawodowym, co ostatecznie przeważa na korzyść właśnie tego zawodu.

Jakie opinie dotyczące fizjoterapeuty?

Rozważając podjęcie pracy w zawodzie fizjoterapeuty wystarczy przeczytać opinie pracujących w tym zawodzie osób. Wiele aktywnych zawodowo fizjoterapeutów narzeka, że zarobki na tym stanowisku są nieadekwatne do wykonywanych obowiązków, przez co część tej grupy zawodowej zmuszona jest szukać dodatkowej formy zarobkowania. Kolejną ważną kwestią jest również brak wystarczającego szacunku, przez co pacjenci i przedstawiciele innych zawodów medycznych nie zawsze cenią pracę, jaką wykonują fizjoterapeuci. Warto jednak pamiętać, że pacjenci coraz częściej cenią dobrych specjalistów, zwłaszcza branży medycznej. Dzięki temu sam zawód nie tylko jest częściej i chętniej wybierany, ale również same zarobki rosną do góry.

Podsumowanie

Zawód fizjoterapeuty jest jednym z częściej wybieranych zawodów przez młodych ludzi. Praca oprócz wykształcenia wymaga także predyspozycji do zawodu, zwłaszcza cierpliwość i odpowiednie podejście do pacjentów. Chociaż zarobki fizjoterapeuty nie należą do najwyższych, to istnieje kilka sposobów na zarobienie atrakcyjnej sumy, a satysfakcja płynąca z uprawiania zawodu jest niewspółmierna.

W artykule wykorzystaliśmy materiały pochodzące z serwisu: www.c7med.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *