Pomysł na lokalny biznes: sklep z częściami do motocykli

fraser-motorcycles-by-dreamtime-australia-design-sydney

Rozpocznij własną działalność związaną z częściami do motocykli, sprzedając nowe i / lub używane w twoim mieście! Zaimponuj klientom swoją jakością, ceną i usługami, aby uchwycić sprawiedliwy udział w branży motoryzacyjnej w lokalnej społeczności. Fani motocykli mają zwykle między 18 a 25 rokiem życia lub 40 i 65 lat, a co ciekawe – starsza grupa jest dwukrotnie większa od młodszej grupy. Dowiedz się, na czym polega twój rynek docelowy i czy klienci na tym rynku preferują nowe czy używane części.

Oceń swoją potencjalną konkurencję.

Udokumentuj, co mają do zaoferowania wszyscy twoi konkurenci, ich ceny i lokalizacje. Zdecyduj, czy Twoja mieścina potrzebuje części do motocykli. Jeśli nie, wybierz lepszą lokalizację lub wybierz rynek niszowy, który nie jest jeszcze nasycony. Możliwe, że w Twojej okolicy jest wiele firm sprzedających części Harley Davidson,, ale nie ma tam wystarczająco dużo firm, w których można znaleźć akumulator motocyklowy 12v.

Zdobądź swój kapitał finansowy w porządku.

Zdecyduj, w jaki sposób sfinansujesz otwarcie sklepu z częściami motocykli. Możesz na przykład użyć zaoszczędzonej gotówki, skorzystać z finansowania bankowego lub innego kapitału. Sprawdź możliwość uzyskania linii kredytowej od kluczowych hurtowników motocykli. Zazwyczaj finansowanie będzie kombinacją tych metod.

Znajdź wiarygodnych dostawców części do motocykli

To ważne bez względu na to, czy planujesz magazynować części, czy planujesz realizować specjalne zamówienia. Najlepiej kupuj je bezpośrednio od producenta części, aby uzyskać najlepszą przewagę konkurencyjną. Bez względu na to czy sprzedajesz nowe, czy używane części do motocykli, potrzebujesz dostawców, u których możesz liczyć na dobrą obsługę.

Zabezpiecz początkową inwentaryzację części.

Zdecyduj, które części będą najbardziej potrzebne podczas normalnego prowadzenia działalności związanej z wyposażeniem motocykli. Musisz też wiedzieć, do kogo zadzwonić, gdy klient potrzebuje czegoś, czego nie ma w magazynie. Uzyskaj to, czego klient potrzebuje – szybko i za rozsądną cenę. Przygotuj się do przedstawienia tych przedmiotów w atrakcyjny sposó przed wielkim otwarciem.

Uzyskaj firmową lub zawodową licencję.

Przede wszystkim należy zapytać, czy firmy zajmujące się częściami do motocykli muszą uzyskać specjalne zezwolenia na obsługę oleju silnikowego lub innych niebezpiecznych substancji.

Zabezpiecz swoje zobowiązania odpowiednim ubezpieczeniem.

Skonsultuj się z przedstawicielem ubezpieczeniowym, aby zapoznać się z polityką odpowiedzialności cywilnej, która obejmuje wyjątkowe sytuacje, z jakimi spotyka się firma produkująca części do motocykli, które mogą być obarczone ryzykiem zarówno życia, jak i mienia, ze względu na charakter jazdy motocyklem. Zapytaj swojego agenta, jakiego pokrycia potrzebujesz, jeśli zestaw używanych hamulców, które sprzedałeś, zawiedzie, powodując na przykład wypadek.

Rozpocznij swój plan marketingowy.

Niedroga opcja przyciągnięcia klientów to tworzenie strony internetowej lub rozdawanie ulotek, w miejscach w których często spotykają się motocykliści.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *