Pomysły na wakacje marzeń wśród piaszczystych plaż najpiękniejszych miejsc na świecie

Wakacje marzeń, nawet najbardziej egzotyczne, są coraz bardziej dostępne. Turyści poszukują luksusu i wrażeń w odległych kierunkach, a plany te są obecnie możliwe do realizacji. Jakie miejsca warto rozważyć, planując wakacje?

Rajskie wyspy – Malediwów

Osoby poszukujące rajskich wysp, z lazurowymi wodami i pięknymi plażami, oczarują Malediwy. Doskonała kuchnia bazująca na świeżych rybach i owocach morza, rafa koralowa, czy podziwianie atoli w czasie lotu hydroplanem to tylko część dostępnych atrakcji. Miłośnicy historii zachwycą się najstarszym meczetem na wyspie, Hukuru Miskiiy, zbudowanym z korala, czy Pałacem Sułtana Mohameda Shamsuddeena III. Okolice atolu Addu zapraszają do nurkowania i podziwiania rafy koralowej. Aby dowiedzieć się więcej, warto zapoznać się z artykułem: Czy Malediwy są drogie? Prawdy i mity o luksusowych wakacjach w hotelowym raju.

Kolejnym, rajskim miejscem są wyspy Seszele i Mahe. Ekskluzywna destynacja należy do jednych z najpiękniejszych wysp świata z luksusowymi hotelami, otoczonymi niezwykłą przyrodą. Endemiczna roślinność i trasy górskie zapewnią niezapomniane doznania.

Nepal czym zachwyca?

Ten niewielki kraj rozpala emocje bogactwem kultury i historią. Piękno himalajskich krajobrazów, Dolina Kathmandu, podnóża Annapurny to marzenie wielu turystów. Spotkają się oni z dziką przyrodą, posmakują lokalnego piwa nad brzegiem jeziora Phewa, skosztują nepalskiej kuchni. Istnieje tu także możliwość poznania zwyczajów i tradycji mieszkańców himalajskich wiosek, a także spotkania świętych ascetów skupionych przy świątyni Pashupatinath. Odwiedzając Nepal, nie można pominąć zwiedzania Doliny Kathmandu z hinduskimi i buddyjskimi świątyniami oraz pałacami królewskimi. Kolejną atrakcją jest Park Narodowy Chitwan, z możliwością udziału w safari – podróżując na słoniu, przemierza się dżunglę i tropi nosorożce.

Nieodkryta Tajlandia

Zwiedzając Tajlandię, nie można zapomnieć o przyjeździe do stolicy tego kraju – Bangkoku. Wędrówka pośród świątyń i pałaców przybliży barwną historię miasta. Obowiązkowa jest wycieczka do kompleksu Wielkiego Pałacu Królewskiego z Wat Phra Kaew, czyli Świątynią Szmaragdowego Buddy. Warto również zwiedzić mieszczącą się tuż obok Wat Pho z posągiem Leżącego Buddy. Europejczyków zadziwią zatłoczone ulice stolicy. Bangkok to również miejsce rozrywki – nocne życie i doskonała tajska kuchnia, bogata w owoce morza. Gdy zmęczą nas atrakcje tego kosmopolitycznego miasta, odpowiedni będzie relaks na wyspie Koh Phi Phi ze złotymi plażami i szmaragdową wodą Morza Andamańskiego, obfitującą w rafy koralowe. Będąc w Tajlandii, nie wolno pominąć Bali. Miłośnicy luksusu znajdą tam ekskluzywne wille i komfortowy wypoczynek. Ciągnące się pola ryżowe, piękne plaże i świątynie dostarczą wiele atrakcji. W kulturalnej stolicy Bali – Ubud, można podziwiać tradycyjne, ludowe tańce. Połączenie relaksu z aktywnym zwiedzaniem, pozwala na poznanie Tajlandii nie tylko tej widocznej dla turysty.

Oferty wypraw w egzotyczne i odległe miejsca znaleźć można na stronie: http://memories.pl/. Każda z nich dostarczy niezapomnianych wrażeń i przeżyć. Poznamy kulturę i historię tych miejsc, ich walory przyrodnicze, a równocześnie odpoczniemy w luksusowych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *