Poznaj możliwości, jakie ma grzejnik konwektorowy thermeco

 ELEKTRYCZNY GRZEJNIK KONWEKTOROWY THERMECO Basic P

Grzejnik konwektorowy thermeco jest tam, gdzie ciepło potrzebne jest od zaraz. Przenośne źródła ciepła są bardzo funkcjonalne. Maja wiele zalet, szybko nagrzeją dane pomieszczenie, są łatwe zarówno w montażu, jak i obsłudze. Taki grzejnik może stanowić domowy system grzewczy lub być swego rodzaju ogrzewaniem dodatkowym. Zastanawiasz się nad zakupem grzejnika konwektorowego i nie wiesz, jaki wybrać. Dobrze trafiłeś! Ten artykuł rozwieje Twoje wątpliwości i przedstawi najważniejsze informacje. Jesteś o krok bliżej od cieplejszej atmosfery w Twoim domu.

Na jakiej zasadzie działa grzejnik konwektorowy?

To bardzo proste! Grzejnik zasysa powietrze z dołu, ogrzewa je, po czym unosi ku górze. W ten sposób temperatura pomieszczenia ogrzewa się. Z czasem zimnego powietrza jest coraz mniej, a zastępuje je ciepłe. Grzejnik nie osiąga bardzo dużych temperatur, dlatego nie dochodzi do spalania kurzu. Oczywiście, moc można dostosować w zależności od własnych preferencji.

Zalety grzejników konwektorowych

Grzejniki konwektorowe mają mnóstwo zalet, które czynią z nich bardzo popularne źródło ciepła. Na pierwszy plan wysuwa się ich lekkość i poręczność. Dlatego bez problemu mogą być przenoszone do pomieszczeń, na przykład w sytuacjach awaryjnych lub do miejsc, w których temperatura spada poniżej lubianego przez nas poziomu. Kolejną zaletą tych urządzeń jest łatwość w obsłudze i szybkość działania. W przeciwieństwie do grzejników olejowych, których nagrzewanie może trwać nawet kilka godzin, grzejniki konwektorowe pracują w momencie, w którym je włączymy. Do zalet tych urządzeń na pewno należy dopisać cenę. Za niewielką kwotę możemy kupić grzejnik, który poprawi komfort cieplny.

Nieciekawa alternatywa

Innym rozwiązaniem na ziąb panujący w pomieszczeniu jest grzejnik olejowy. Przypominają one wyglądem zwykły kaloryfer, tyle że na kółkach. Kółka te są konieczne, ponieważ w przeciwieństwie do grzejników konwektorowych, olejowe są bardzo ciężkie. Mogą ważyć kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt kilogramów! Ich transport jest problematyczny, szczególnie jeżeli do pokonania mamy wysokie progi lub schody. Jak już wiemy, grzejniki olejowe mogą nagrzewać się nawet kilka godzin. Jest to bardzo uciążliwe, gdy w pomieszczeniu panuje przejmujący chłód.

Grzejnik olejowy wypełniony jest olejem, który jest podgrzewany po podłączeniu urządzenia do prądu. Zaletą grzejnika olejowego jest fakt, że potrafi oddawać ciepło jeszcze przez pewien czas po jego wyłączeniu. Zazwyczaj okres ten wynosi od kilkunastu minut do dwóch godzin, dokładny czas zależy od modelu. Sprawia to, że pomieszczenie nie wychłodzi się gwałtownie.

Jaki grzejnik konwektorowy thermeco wybrać?

W sklepach oferujących artykuły gospodarstwa domowego znajdziemy wiele grzejników konwektorowych. Który wybrać? Na jakie parametry zwrócić uwagę, żeby zakup był dobrą inwestycję? ELEKTRYCZNY GRZEJNIK KONWEKTOROWY THERMECO Basic P to innowacyjne urządzenie, dzięki któremu szybko poniesiesz temperaturę w pomieszczeniach. Grzejnik konwektorowy thermeco ma nowoczesny wygląd, który świetnie sprawdzi się w domu i w biurze. Wykonany jest z wysokiej jakości blachy.

Grzejnik posiada elektroniczny wyświetlacz. Na precyzyjnym termostacie możesz ustawić dokładnie taką temperaturę, na jaką masz ochotę. Wygodnym rozwiązaniem jest załączony do grzejnika pilot. Dzięki niemu możesz kontrolować temperaturę zdalnie, bez konieczności podchodzenia do urządzenia.

Ważne są dodatkowe funkcje zwiększające bezpieczeństwo. Szczególnie ważna jest funkcja ochrony w razie przewrócenia oraz zabezpieczająca przed przegrzaniem. Nowoczesne systemy zagwarantują najwyższy komfort korzystania z grzejnika, a ty możesz cieszyć się temperaturą, która odpowiada Twoim preferencjom. Co więcej, grzejnik konwektorowy thermeco waży tylko 4,8 kilogramów. Umożliwia to jego przenoszenie w dowolne miejsce, tam, gdzie jest aktualnie potrzebny. Nóżki na kółkach w jeszcze większym stopniu ułatwiają transport urządzenia.

 

Polecamy:
Kawa jednorodna czy mieszana? Sprawdź, co je różni

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *