Pożyczki pozabankowe w dobie Covid-19

Epidemia koronawirusa ma ogromny wpływ na gospodarkę. Wiele osób straciło nagle pracę lub ich wynagrodzenie zostało znacznie obniżone, przez co wzrosło zainteresowanie pożyczkami. Okazuje się jednak, że wpływ epidemii nie ominął branży pożyczek internetowych.

  1. Wpływ Covid-19 na branżę pożyczek
  2. Pożyczanie pieniędzy w czasach kryzysu
  3. Gdzie znaleźć pożyczkę przez internet?
  4. Nowe wymagania wobec osób starających się o pożyczkę

W związku z tym przygotowaliśmy poradnik dla osób, które potrzebują szybkiej pożyczki w dobie kryzysu i chcą mieć pewność, że skorzystają z najatrakcyjniejszej oferty.

Wpływ Covid-19 na branżę pożyczek

Jeszcze kilka lat temu pożyczka przez internet dostępna była praktycznie dla każdego zainteresowanego. Niestety, wraz z rozwojem epidemii zaczęto wprowadzać kolejne odsłony tarczy antykryzysowej, co dotknęło również branżę pożyczek. Dodatkowo Narodowy Bank Polski zdecydował się obniżyć oprocentowanie pożyczek i kredytów. Chociaż mogłoby się wydawać, że obniżenie oprocentowania to dobra wiadomość dla osób potrzebujących gotówki, gdyż dzięki temu będą mogły skorzystać z tańszych pożyczek, to w praktyce wywołało to negatywny wpływ na działalność firm z branży pożyczkowej.

Pożyczanie pieniędzy w czasach kryzysu

Przede wszystkim niższe oprocentowanie doprowadziło do tego, że pożyczanie pieniędzy na prostych zasadach stało się dla firm mniej opłacalne. To natomiast zwiększyło ryzyko start, zwłaszcza jeżeli pożyczkobiorca przestałby nagle spłacać swoje zobowiązania. Nic więc dziwnego, że pożyczka online wiąże się obecnie z koniecznością spełnienia bardziej skomplikowanych wymagań, niż miało to miejsce przed kryzysem. Wiele osób z pewnością pamięta czasy, gdy do zaciągnięcia pożyczki wystarczył dowód osobisty. Aktualna sytuacja spowodowała, że firmy pożyczające pieniądze przez internet wymagają teraz od klientów oświadczenia o uzyskiwanym dochodzie. Niektóre z nich zdecydowały się nawet na sprawdzanie historii spłat osoby starającej się o pożyczkę. Może to utrudnić znalezienie atrakcyjnej oferty komuś, kto w przeszłości miał problemy z terminowym regulowaniem rat.

Gdzie znaleźć pożyczkę przez internet?

Powyższe utrudnienia nie oznaczają oczywiście, że nie da się znaleźć dobrej pożyczki. Dodatkowo można zaoszczędzić sporo czasu i zamiast przeglądać różne oferty, skorzystać z gotowego narzędzia, które automatycznie wskaże najlepszą pożyczkę. Pełna oferta dostępna jest w zakładce pożyczka przez internet na konto, gdzie oprócz szczegółowych informacji na temat pożyczek można również zobaczyć przykładowe analizy kosztów. Jest to duże udogodnienie dla osób, które nie znają się na finansach i nie chcą ryzykować, że pożyczka pozabankowa będzie miała wysokie oprocentowanie. Sprawdzając informacje zebrane w zestawieniu, można uniknąć ryzyka związanego z podpisaniem umowy na nieopłacalną pożyczkę. Znajdziesz tu również kwoty, o jakie można wnioskować, terminy spłaty, wymagania związane z wiekiem pożyczkobiorcy (obecnie wiele pożyczek przyznawanych jest osobom, które ukończyły dwudziesty rok życia) i ewentualne uwagi związane z koniecznością przedstawienia dodatkowych zaświadczeń.

Nowe wymagania wobec osób starających się o pożyczkę

W dobie Covid-19 pożyczka bez zaświadczeń nie jest już tak łatwo dostępna, ale osoby, które naprawdę potrzebują pieniędzy, zawsze mogą znaleźć jakąś ciekawą ofertę. Korzystając ze stron publikujących zestawienia obejmujące pożyczki online w 15 minut, można skrócić czas, jaki trzeba przeznaczyć na pożyczenie pieniędzy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *