Praca agenta nieruchomości – na etacie czy z własną działalnością?

how-a-real-estate-agent-can-help-main

Jeśli lubisz negocjacje z ludźmi – kariera jako agent nieruchomości może być dla Ciebie dobrą opcją. Agenci nieruchomości zazwyczaj specjalizują się w sprzedaży lub wynajmowaniu nieruchomości mieszkalnych lub komercyjnych, dla firm lub sprzedawaniu działek w imieniu swoich klientów. Musi spojrzeć i ocenić stan nieruchomości i porównuje je z innymi w okolicy, aby uzyskać najlepszą cenę dla klienta. Sprzedaje nieruchomość i negocjuje transakcje.

Możesz pracować jako freelancer – mając własną działalność bądź na etacie – będąc zatrudnionym u kogoś.

Co lepsze? Spróbujmy przeanalizować.

Agenci nieruchomości zazwyczaj pracują podstawowe 35-40 godzinnym tygodniu, jeśli jest to praca na etacie. Godziny pracy zazwyczaj obejmują godziny wolontariatu i prawie wszystkie opcje wymagają też pracy w sobotę. Praca wieczorna to regularna rzecz spotykana w tym zawodzie i może być wymagana dodatkowa liczba godzin, zwłaszcza przy zawieraniu transakcji dla klientów. Praca na własny rachunek i praca jako freelancer jest możliwa i doświadczony agent nieruchomości z bazą klientów może założyć własną firmę. Sukces zależy od stanu ekonomicznego rynku nieruchomości. Praca w niepełnym wymiarze jest powszechna. Dlatego wydaje się, że lepiej zacząć pracę jako pracownik na etacie, by po zdobyciu kontaktów i doświadczenia – przejść na swoje „śmieci”.

Rozwój zawodowy

Możesz rozpocząć pracę jako stażysta lub asystent sprzedaży lub negocjator i przejść na stanowisko starszego handlowca lub wynajmującego- negocjatora. CO wybrać? To powinno opierać się przede wszystkim na Twoim doświadczeniu związanym z sprzedażą i wynajmowaniem różnego rodzaju nieruchomości i gruntów, gdyż im większe doświadczenie tym na pracę z wyższą wartością możesz liczyć.

Szkolenie odbywa się w pracy i w firmie – w zależności od tego, którą ze ścieżek kariery zdecydujesz się wybrać. Prawdopodobnie będzie to wewnętrzna inicjacja, która może potrwać 1-2 tygodnie, da ci ona wgląd w prowadzenie działalności gospodarczej i prawodawstwo związane z zatrudnieniem na etat i to pomoże ci bardziej zorientować się co do tego, która z tych opcji może być bardziej dla ciebie.

Perspektywy rozwoju kariery

Awansowanie na wyższy poziom może pociągać za sobą konieczność przenoszenia się do innych oddziałów lub firm – jeśli postawiłeś na bycie agentem nieruchomości na etacie, więc mobilność może czasami być konieczna dla rozwoju kariery. Wraz ze zdobywaniem dalszych doświadczeń możesz zostać awansowany na stanowisko kierownika działu małego biura. Obejmie to zarządzanie personelem w oddziale, pracę jako starszy negocjator sprzedaży, a także jako mentor młodszych negocjatorów sprzedaży.

Po objęciu stanowiska menedżera oddziałów często już zdajesz się osiągnąć najwyższy poziom w firmie i być może właśnie wtedy będzie najlepszy moment na to by zacząć swoją własną działalność. Z tak dużym doświadczeniem można rozważyć samozatrudnienie, stać się partnerem agencji nieruchomości lub cieszyć się jedynie zarządzaniem własnego przedsiębiorstwa.

Opracowano wspólnie z firmą Dominium.pl – nowe mieszkania kraków – dziękujemy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *