Praca fizyczna dla studenta w sezonie letnim – co można robić na wakacjach?

Poszukiwania pracy na wakacje warto rozpocząć nieco wcześniej niż po zaliczeniu ostatniego egzaminu w letniej sesji. Studenci, którzy nie planują żadnych wyjazdów mogą znaleźć pracę w wielu różnych miejscach. Wszystko zależy od chęci, umiejętności oraz czasu, jakim dysponujemy.

W sezonie letnim duże zapotrzebowanie jest przede wszystkim w branży gastronomicznej i hotelarskiej. Hotele, pensjonaty, restauracje czy bary potrzebują dodatkowych rąk do pracy. W sezonie turystycznym najczęściej jednak praca jest w miejscowościach obleganych przez turystów – w górach, nad morzem czy na Mazurach. Zaletą takiego zajęcia jest na pewno możliwość korzystania z uroków lata nad morzem czy w górach. Jednak zwykle bywa tak, że po pracy nie ma siły na wyjście na plażę czy jakiekolwiek dłuższe spacery. Sporym minusem takiej pracy jest również konieczność wyjechania daleko od miejsca zamieszkania, co również wielu studentom nie odpowiada.

Budowlanka latem ma się dobrze

Studenci, którzy nie boją się pracy fizycznej, mogą poszukać latem pracy w branży budowlanej. W sezonie wiosenno-letnim odbywa się bowiem sporo prac, między innymi wylewanie fundamentów, tynkowanie, kładzenie instalacji czy próby ciśnieniowe. Latem prace są o wiele bardziej intensywne, gdyż często ich wykonanie umożliwia dobra pogoda i odpowiednia temperatura powietrza. Praca w branży budowlanej najczęściej nie wymaga żadnych umiejętności oprócz siły fizycznej i dobrych chęci. Na budowach, wbrew pozorom, można zarobić całkiem dobre pieniądze. Nie powinno być problemu z zarobieniem na kolejne miesiące na studiach. Jeśli chcesz szukać pracy w branży budowlanej, wystarczy wejść na portale ogłoszeniowe, a znajdziesz sporo anonsów w swoim mieście i okolicy. Minusem pracy w budowlance latem jest jednak upał – sporo prac wykonuje się na otwartej przestrzeni, co oznacza, że nie ma możliwości schronienia się przed palącym słońcem.

Sezonowa praca za granicą

Jeśli w czasie studenckich wakacji chcesz zarobić całkiem spore pieniądze, warto pomyśleć o wyjeździe do pracy za granicę. Osoby bez umiejętności i doświadczenia raczej nie mogą liczyć na świetną pracę, zwykle są to prace fizyczne. Warto jednak mieć świadomość, że nawet niewielkie zarobki w euro czy funtach sprawią, że po wakacjach wrócisz z całkiem pokaźnymi oszczędnościami. Po wymianie na złotówki z pewnością okaże się, że w kraju nigdzie nie udałoby się zarobić takiej kwoty. Studenci, którzy chcą w czasie wakacji wyjechać do pracy gdzieś za granicę, powinni szukać zatrudnienia i możliwości wyjazdu z odpowiednim wyprzedzeniem. Najlepiej wybierać firmy, które są znane i sprawdzone lub też wyjechać do kogoś z rodziny lub znajomego, kto pracuje za granicą i jest w stanie pomóc ze znalezieniem pracy na wakacje. Nigdy nie powinno się natomiast jechać w ciemno, gdyż może się okazać, że ani nie znajdziemy pracy, ani nie będziemy mieli gdzie mieszkać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *