Praca na wakacje

Praca na wakacje w Bielsku-Białej to dla wielu Bielszczan świetna okazja aby zarobić trochę grosza. Studenci mogą zarobić na swoją naukę, a osoby już pracujące mogą dorobić trochę grosza do swojego stałego wynagrodzenia, którym wspomogą swój budżet. Duża cześć osób traktuje wakacyjną pracę w Bielsku jako zarobek, który wykorzystają w całość na wakacje i wypoczynek. Niektórzy podejmą pracę dorywczą w wakacje tylko po to aby zdobyć doświadczenie w konkretnym zawodzie. Jest także grupa osób, które są zmuszone pracować dorywczo w wakacje ponieważ nie mają żadnych innych źródeł dochodu i każda praca jest dla nich wybawieniem. Praca na wakacje na Podbeskidziu to różne, różniste prace dorywcze, które nie mają określonego charakteru i wymiaru godzin. W miesiącach maj, czerwiec przeważnie prace dorywcze w Bielsku opierają się na pracy na budowach w okolicznych miejscowościach takich jak Żywiec czy Czechowice-Dziedzice. Praca dorywcza w naszym mieście to także prace w rolnictwie lub też praca w ogrodnictwie. Część osób pracuje również w ogródkach piwnych lub innego typu Bielskiej gastronomii. Największy boom na prace sezonowe w naszym mieście zaczyna się po zimie, kiedy przykładowe firmy budowlane po zimowej przerwie w budowaniu domów, zaczynają od nowa swoje prace i zapotrzebowanie na ręce do pracy wzrasta. Prac na budowie zdobyła sobie taką popularność w Bielsku, ponieważ pracując jako pomocnik budowlany najczęściej nie musimy mieć umiejętności w dziedzinie budownictwa.

Jedyne czym musimy dysponować to chęci do pracy oraz siła fizyczna, która na budowie jest nieodzownym elementem wydanej pracy. Gdy nadchodzi wiosna, pracownicy dorywczy są również pilnie potrzebni na różnego rodzaju plantacjach. Praca sezonowa w rolnictwie jaką oferuje Bielsko-Biała to w dużej mierze praca przy zbieraniu truskawek z okolicznych upraw, jabłek z sadów a także popularna ostatnio praca w ogrodnictwie w Bielsku. W Jaworzu lub Szczyrku praca polega również na zbieraniu grzybów oraz jagód z leśnych szlaków. Ci, którzy wolą pozostać w centrum Bielska i nie ubrudzić się za bardzo, wybiorą raczej pracę w gastronomii a dokładniej mówiąc w ogródkach na Starym Rynku lub innych barach, które działają tylko kilka wiosenno-letnich miesiącach. Jako że wakacje to czas urlopów, restauracje szukają często kucharzy i kelnerek na zastępstwo.

To również szansa na pracę w restauracji w Bielsku. W tym wypadku, gdzie liczy się dobra obsługa klienta, znajomość języka angielskiego czy niemieckiego jest dość istotna i może wpłynąć na decyzje czy będziemy zatrudnieni czy też nie. Jakiejkolwiek pracy sezonowej w Bielsku-Białej byśmy nie szukali, musimy pamiętać, że to praca na krótki okres czasu i warto jednak rozglądać się za pracą na cały etat, a z tą często bywa gorzej. Jednak pracując dorywczo u kogoś możemy się wykazać dobrą organizacją naszej pracy i mamy szanse, że zostaniemy zatrudnieni na cały etat.

2 komentarze

  1. Jacek pisze:

    MLM też jest dobry jako praca dorywcza, pod warunkiem, że znajdziesz sposób jak nie budować struktury wśród znajomych – bo to rujnuje wzajemne relacje.

  2. Selka pisze:

    Praca ogrodnika jest dość ciężka ale można nieźle zarobić. Pracowałem w kilku miastach w tym zawodzie więc coś o tym wiem. Praca od 6 rano aż do momentu jak się ściemni czyli najczęściej po 12-15 godzin. 15 zł za godzinę. Koło 4 tys. wychodziłem na czysto ale to nie praca na długie lata :/ Choć miło potem patrzeć jak nasze ogrody zdobią miasta, domy, dzielnice itp. Ostatnio widziałem naszą pracę w przedszkolu http://www.basniowyogrod.pl. Ogród jak zwykle zadbany, piękny. Dołożyli tylko rzecz jasna plac zabaw. Ale w otoczeniu roślin niknie 🙂 Polecam fizoli! hehe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *