Praca opiekunki

babysitting-wage-rates-e1337188302483

Opieka na dzieckiem to bardzo ciężka praca – może to śmiało powiedzieć, zarówno kobieta, która swoje życie zawodowe poświęciła na rzecz opieki nad swoimi dziećmi, ale przede wszystkim ta, która zawodowo opiekuje się maluchami w żłobku lub przedszkolu. Niestety praca ta często jest niedoceniana i co za tym idzie, zarobki nie są satysfakcjonujące. Na szczęście w ostatnich latach wiele się zmienia pod tym kątem i osoby z odpowiednimi, potwierdzonymi certyfikatami, kwalifikacjami i umiejętnościami, mogą liczyć na lepsze wynagrodzenie.

Praca z dziećmi – gdzie można pracować z dziećmi, jakie trzeba mieć predyspozycje?

Z dziećmi pracować można w wielu miejscach – od prywatnych domów, gdzie pracuje się jako tak zwana niania, poprzez szkoły, aż po przedszkola i żłobki. Praca z najmłodszymi dziećmi wymaga wielu umiejętności, a także wiedzy specjalistycznej. Konieczna jest wiedza o fizycznym i psychicznym rozwoju dziecka, a także kreatywność, asertywność, stanowczość, a także dobry stosunek do dzieci i umiejętność nawiązywania kontaktu z nimi. Dobrze, jeśli dana osoba ma także choć odrobinę zdolności manualnych, gdyż pozwala to na zorganizowanie dzieciom ciekawych zajęć i pomoc im w rozwijaniu kształtujących się właśnie umiejętności motorycznych.

Dobre przygotowanie to dobra praca i płaca

Wykwalifikowane opiekunki do dzieci pracujące w żłobkach mogą liczyć na o wiele lepsze zarobki niż osoby, które nie mają takiego przygotowania. Często osoby już pracujące w zawodzie chcą też podnosić w miarę możliwości swoje kwalifikacje, dlatego szukają korzystnych i elastycznych rozwiązań. Dobrym przykładem może być tutaj kurs opiekunki w żłobku. Jest to kurs internetowy, który pozwala na poznanie zawodu i rozszerzenie swoich kompetencji. Jednostka oferująca kurs ma zgodę Ministra Pracy i Polityki Społecznej, a także posiada wpis do ewidencji rejestru instytucji szkoleniowych. Po zakończeniu kursu uczestnik otrzymuje zaświadczenie, które pomaga w uzyskaniu ciekawej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *