Praca w zakładzie pogrzebowym

hr_header-client-new

Pogrzeb to nie taka prosta sprawa

Pogrzeb z racji swego charakteru jest niezwykle trudną uroczystością, wymagającą wiele wysiłku dla rodziny zmarłego oraz wyczucia ze strony pracowników firmy pogrzebowej. W czasie żałoby dobrze jest znaleźć sprawdzoną firmę zajmującą się pogrzebami, a listę zakładów pogrzebowych godnych polecenia można znaleźć na www.bluneral.pl. Osoby pracujące w branży funeralnej powinny mieć odpowiednie predyspozycje, bowiem w pracy przy przygotowywaniu uroczystości pogrzebowych przyda się nie tylko odporność psychiczna, ale również dobra organizacja oraz takt i delikatność w stosunku do żałobników. Jak wygląda codzienność pracy w zakładzie pogrzebowym?

Praca z trumną w tle

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jaka ilość i rodzaj pracowników jest niezbędny do sprawnego świadczenia usług pogrzebowych. Oprócz typowych pracowników biurowych, jakich znajdziemy w biurze niezależnie od branży przedsiębiorstwa, do działalności zakładu pogrzebowego niezbędni są również pracownicy zajmujący się chociażby przygotowaniem zmarłego do Ostatniej Drogi czy popularnie zwanych kopidołów. Dzięki sprawnemu działaniu wszystkich pracowników zakładu pogrzebowego, cały obchód pogrzebowy przebiega w sprawnym i spokojnym tonie, a rodzina nie musi się martwić o właściwie żadną z kwestii dotyczących samej organizacji. Dzięki odpowiedniemu przeszkoleniu i pracy, pracownicy biurowi zakładu pogrzebowego kontaktują się również z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, dzięki czemu rodzina uzyskuje odpowiednie świadczenia pogrzebowe właściwie bez żadnej ingerencji w formalności. Mało kto przy organizacji pogrzebu myśli o formalnościach, dlatego też dokonanie ich poprzez zakład pogrzebowy jest dużym ułatwieniem dla rodziny zmarłego.

Jakie formalności do pracy na pogrzebach?

Chcąc podjąć pracę w zakładzie pogrzebowym należy przede wszystkim być świadomym charakteru pracy, jaka nas czeka. Wiele zależy od samego stanowiska, jakie chcemy zająć. Praca biurowa wymaga przede wszystkim znajomości formalności, bowiem pracując w biurze zakładu pogrzebowego pracownik zajmuje się głównie załatwianiem formalności bezpośrednio na cmentarzu i w kościele oraz we wspomnianym ZUSie. Pracując w biurze zakładu pogrzebowego ma się również bezpośredni kontakt z rodziną zmarłego, więc niezastąpiona okaże się empatia i takt wobec rodziny nieboszczyka. Praca bezpośrednio przy zwłokach wymaga bardziej specjalistycznej wiedzy. Konieczny jest kurs tanatokosmetyki, czyli makijażu osób zmarłych. Taka osoba oprócz samej kosmetyki zazwyczaj ubiera również osobę zmarłą i kompleksowo przygotowuje ją do uroczystości.

Jak znaleźć dobry zakład pogrzebowy?

Za życia mało kto myśli o zakładzie pogrzebowym, a z ich usług korzysta się jedynie w razie potrzeby. W przypadku śmierci bliskiej osoby zazwyczaj wybieramy zakład znajdujący się blisko cmentarza, który kompleksowo załatwi całą uroczystość. Szukając dobrego i godnego zaufania zakładu organizującego pogrzeby, warto wysilić się i znaleźć najlepsze miejsce dla nas. Można to zrobić na przykład w sieci, korzystając z wyszukiwarki lub bluneral.pl.  Samo wyszukanie nie jest trudne- wystarczy wpisać na przykład „zakład pogrzebowy warszawa” i otrzymamy listę interesujących nas miejsc.

Może zainteresuje Cię również: praca w Polsce

1 Komentarz

  1. Tomasz.N pisze:

    W rzeczy samej, to zawód niełatwy, często związany z przeżywaniem ciężkich emocji i towarzyszeniem osobom w skrajnej rozpaczy na skraju załamania, w najtrudniejszych chwilach, podziwianiem naprawdę nieprzyjemnych scen… mimo to jednak wiele osób czuje takie powołanie i chce pomagać, chwała im za to, bo muszą się uzbroić w niesamowite pokłady cierpliwości i szacunku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *