Przed rozmową o pracę – porozmawiajmy o makijażu na tę okazję!

Kiedy robisz makijaż na rozmowę kwalifikacyjną, najważniejsze słowo które powinnaś mieć w głowie brzmi „naturalnie”. Ogólnie rzecz biorąc, dobrą zasadą jest wybór odcieni w bliskiej odległości od odcienia skóry. Chcesz zrobić dobre wrażenie bez przesadzania. Lepiej się wmieszać niż wyróżniać, przesadzając i robiąc zbyt mocny makijaż.

Poza podstawowym założeniem, że makijaż nie powinien być krzykliwy ani rozpraszający, co jeszcze się sprawdza, a co nie? Czy możesz mieć czerwoną szminkę na rozmowie? A co z kocim okiem? Czy sztuczne rzęsy to dobry pomysł? Porozmawialiśmy na te tematy z naszą ekspertką, a jeśli chcesz zyskać porady dosłownie z pierwszej ręki https://www.wizazystkawroclaw.pl/ czeka na Ciebie!

Dopasuj swój makijaż do odcienia skóry

Bezbarwny błyszczyk, lekki bronzer i ciemnoróżowy cień do powiek. Blada dama powinna uniknąć ciężkiego różu karmazynowego, a bardziej opalona kobieta powinna uniknąć jasnej różowej szminki lub jasnobeżowego cienia do powiek.

Jeśli masz skłonność do czerwienienia się, gdy jesteś zdenerwować – być możesz chcesz dodać nieco blasku rumieńcom, nie stawiaj więc na róż, ale na zwykły bronzer. A jeśli poważnie się martwisz o zaczerwienienie, rozważ użycie zielonego podkładu przed nałożeniem makijażu. Choć nie będzie to zauważalne na zewnątrz, pomoże przeciwdziałać zaczerwienieniu, gdy krew zacznie uderzać w policzki.

Odpuść sobie sztuczne rzęsy

Chociaż takie rzęsy mogą sprawiać, że wyglądasz zjawiskowo – zachowaj je na firmowe przyjęcie świąteczne, a nie na rozmowę kwalifikacyjną. Czy możesz sobie wyobrazić sytuację, że twoje sztuczne rzęsy wypadają podczas spotkania? Nie chcesz się zbytnio martwić o swój wygląd, aby móc skupić się na zadawaniu pytań podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Zamiast tego, zdecyduj się na skorzystanie z czarnego, wodoodpornego tuszu do rzęs – w ten sposób zyskasz wachlarz rzęs odporny na:

  • warunki atmosferyczne
  • pot

Mając to na uwadze, nie szaleń z tuszem do rzęs i z kępkami. Chcesz wyglądać profesjonalnie, a nie tak, jakbyś właśnie wróciła do domu z gorączkowej nocy w klubie. W przypadku makijażu biznesowego mniej znaczy dużo, dużo więcej.

Jeśli masz skłonność do używania szminki lub błyszczyka, utrzymuj ich kolor w rozsądnym zakresie – najlepiej kierując się w stronę naturalnego koloru. Uważaj na kosmetyki z połyskiem: nie chcesz, aby Twoje wargi wyglądały na lepkie, rozmazane czy pozostawiły paskudne pozostałości. Cienki, nawilżający błyszczyk do ust lub nawet balsam do ust jest bezpiecznym wyborem.

Czerwone usta są efektownym klasykiem, ale może nie na rozmowę o pracę. W szczególnych wypadkach można sobie jednak na nią pozwolić. Więc kiedy się sprawdzi? Jeśli reszta Twojego wyglądu jest subtelna – czarna kombinacja sukienki i obuwia oraz minimalny makijaż oczu, możesz sobie z nią poradzić. Ale Twoja szminka musi być stosowana ostrożnie. Pozbawione makijażu wargi byłyby lepsze niż rozmazana szminka. I prawdopodobnie nie chcesz się tym martwić podczas rozmowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *