Rady dla treningu bramkarza w miesiącach letnich

Warunki do treningów bramkarzy są bardzo zróżnicowane w zależności od pory roku, zwłaszcza latem. Czynniki zewnętrzne, takie jak ciepło lub wilgotność, określają wytyczne treningowe. W tym miejscu udzielimy Ci szeregu wskazówek, dzięki którym w miesiącach letnich możesz grać jak najlepiej podczas treningów bramkarzy.

Właściwe nawodnienie to podstawa

Po pierwsze i choć oczywiste, nawodnienie jest jednym z najważniejszych elementów każdego treningu sportowego w miesiącach letnich. Dobre nawodnienie jest niezbędne i jest jednym z najważniejszych punktów do rozważenia.

Wskazówki dotyczące treningu latem – odżywianie

Podobnie jak nawodnienie, prawidłowe odżywianie przed i po treningu jest bardzo ważne dla zwiększenia wydajności i wytrzymałości. Latem możesz skorzystać z sezonowych produktów spożywczych, takich jak owoce i warzywa. Niezbędne jest spożywanie wystarczającej ilości węglowodanów i elektrolitów. Należy przygotować 5 posiłków dziennie, w tym produkty takie jak płatki owsiane, ryż i makaron itp.

Wskazówki dotyczące treningu latem – rękawice bramkarskie

Ważny jest również wybór rękawic bramkarskich. W miesiącach letnich, kiedy temperatura jest bardzo wysoka, zalecane są rękawice bramkarskie, które dobrze reagują ze skórą, gdy się poci, ponieważ dłonie pocą się znacznie bardziej niż w pozostałe miesiące.

Wśród rękawic dobrym wyborem na treningi latem będzie seria obejmująca naprawdę lekkie modele rękawic z wierzchem z tkaniny, który ułatwia pocenie się, dzięki czemu dłonie są zawsze suche. Modele te dostępne są we wszystkich rodzajach krojów i kolorów. Oczywiście ta gama rękawic jest dostępna w rozmiarach dziecięcych.

Kolejnym problemem jest dopasowanie rękawic. Jednak dzisiejsi producenci na to również znajdują idealne rozwiązanie proponując ekskluzywny model rozwiązujący ten problem który posiada wewnętrzny lateks, dzięki czemu dopasowanie rękawic jest jak najbardziej optymalne nawet w warunkach dużej wilgotności.

Wskazówki dotyczące treningu latem – odpowiednia rozgrzewka

Choć latem nasze ciała są już ciepłe, nie możemy zapomnieć o rozgrzaniu i rozciągnięciu ciała przed i po treningu. Pomoc członków drużyny w wykonywaniu ćwiczeń rozciągających i uelastyczniających ułatwia rozgrzewkę i jest zalecana.

Wskazówki dotyczące treningu latem – co jeszcze warto wiedzieć zanim zaczniesz trening?

Jednym z zaleceń, których wielu sportowców zwykle nie przestrzega, jest odpoczynek. Latem zazwyczaj przemęczamy się i potrzebny jest odpoczynek i całkowite rozluźnienie organizmu pomiędzy każdym treningiem. W niektórych przypadkach zalecane są również masaże i fizjoterapia.

Wiemy, że każdy bramkarz jest inny, a treningi mogą się różnić w zależności od klimatu w każdym obszarze, ale mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci uczynić treningi bramkarskie łatwiejszymi i przyjemniejszymi. Warto też porozmawiać ze swoim własnym trenerem na temat tego, czy nie ma specjalnych wskazówek w odniesienie do treningu porą letnią przy wysokiej temperaturze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *