Sklep liturgiczny – co możemy w nim kupić?

Sklep liturgiczny to miejsce, w którym osoby duchowne mogą kupić wszystko, co jest niezbędne do odprawiania mszy. Osoby świeckie nie do końca mogą znać symbolikę oraz przeznaczenie wszystkich przedmiotów, które składają się na podstawowy sprzęt liturgiczny.

  1. Jakie są naczynia liturgiczne?
  2. Jakie są rodzaje świec używanych w kościele?
  3. Co wyróżnia świece kościelne?

Z poniższego artykułu dowiesz się, jakie są naczynia liturgiczne, jakie rodzaje świec są używane w kościele oraz, co je wyróżnia.

Jakie są naczynia liturgiczne?

Sprzęt liturgiczny, który możemy znaleźć w sklepach liturgicznych, również tych internetowych, jak https://sklep-coelum.pl/pl/c/NACZYNIA-LITURGICZNE/31 to m.in.: kociołki, pateny, puszki, relikwiarz, kielichy, monstrancja, oraz kropidła. Wszystkie te przedmioty są niezbędne do przeprowadzenia mszy świętej. Ich główną funkcją jest przede wszystkim przechowywanie niezbędnych artykułów, takich jak: wina, wody czy hostii. Dzięki nim możliwe jest wykonywanie poszczególnych czynności przez księży. Jednym z ważnych elementów są naczynia, w których ksiądz dokonuje przemiany wina oraz hostii w krew i ciało Jezusa Chrystusa.

Dobrze zaopatrzony sklep liturgiczny zapewnia szeroki wybór poszczególnych produktów. Znajdziemy naczynia wykonane z różnych materiałów. Najlepiej jest wybierać takie, które cechują się wysoką jakością i trwałością, przez co będą mogły służyć nawet przez długie lata. Wybierając je, dobrze je dopasować do stylu panującego w danej świątyni. Z powodzeniem można zakupić je jako prezent dla proboszcza w podziękowaniu za bierzmowanie lub komunię świętą czy też jako pamiątkę dla wyświęconego księdza.

Jakie są rodzaje świec używanych w kościele?

Świece kościelne są niezwykle ważnym elementem, który znajdziemy w każdej świątyni. Jednym z rodzajów świec, które możemy tam znaleźć, to świece ołtarzowe, które zawsze są zapalone przy ołtarzu w trakcie liturgii. Jednak nie są one zawsze takie same- innych świec używa się w okresie Wielkanocy, inne palą się podczas adwentu, zaś jeszcze inne stosowane są w trakcie okresów zwykłych.

Co wyróżnia świece kościelne?

Świece ołtarzowe powinny być świecami woskowymi lub olejowymi. W sklepach liturgicznych znajdziemy je w różnych rozmiarach oraz kolorach, które powinny być dopasowane do okazji. Świece liturgiczne charakteryzują się tym, że mają aplikacje z symbolem religijnym lub też osobami świętymi, związanymi z daną uroczystością. W przypadku Świec Bożonarodzeniowych mogą to być anioły lub też Święta Rodzina.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *