Sprzęty, które przydadzą się do domowego biura – jak urządzić home office?

Obecnie wiele osób pracuje zdalnie lub hybrydowo, dlatego coraz większą popularnością cieszą się wysokiej jakości sprzęty elektroniczne ułatwiające pracę. Co wybrać do swojego domowego biura poza laptopem lub komputerem stacjonarnym? Jakie akcesoria będą jeszcze przydatne? Dajemy kilka wskazówek.

Klawiatura dobra do pracy

Jednym z podstawowych akcesoriów przydatnych w czasie pracy biurowej jest wysokiej jakości klawiatura do komputera stacjonarnego. Wiele osób ma w swoim domowym biurze komputer, a nie laptopa, dlatego też wybór dopasowanej do indywidualnych potrzeb klawiatury jest bardzo istotny. Do pracy, w której sporo się pisze, najlepiej sprawdzi się klawiatura mechaniczna lub membranowa. Warto jednak zaznaczyć, że akcesorium to powinno mieć niski profil, ponieważ zapewnia on wysoki komfort pracy. Właśnie dlatego nie każda klawiatura mechaniczna będzie odpowiednia. Jeszcze inną opcją jest klawiatura motylkowa, znana ze sprzętów marki Apple, która jednak zbiera sprzeczne opinie. Z jednej strony jest bardzo cienka i ma bardzo niski profil, więc pisze się na niej wygodnie, ale z drugiej uznawana jest za dosyć nietrwałą. Dobrym rozwiązaniem jest samodzielne sprawdzenie klawiatur w sklepach i wybranie takiej, na której naprawdę dobrze się pisze. W przypadku osób związanych zawodowo ze światem gier zdecydowanie najlepsza będzie klawiatura mechaniczna o wysokim profilu. Jest polecana na przykład dla testerów gier i oprogramowania.

Monitor do pracy

W niektórych przypadkach, nawet gdy korzysta się z laptopa, konieczny jest zakup jednego lub dwóch monitorów. Chodzi o to, aby ułatwić sobie pracę. Przykładowo programiści oraz osoby obsługujące różne programy biurowe muszą mieć pogląd na kilka otwartych przeglądarek. W takiej sytuacji monitor jest konieczny, ponieważ na małym ekranie laptopa nie da się wszystkiego zobaczyć. Warto wybrać taki monitor, który chroni wzrok i ma odpowiednie nasycenie kolorów.

Wydajna drukarka

Kolejnym akcesorium, które może przydać się w domowym biurze, jest drukarka. Ważne, aby nie zajmowała dużo miejsca, a także była tania w użytkowaniu. Właśnie dlatego czasami bardziej opłaca się kupić droższy sprzęt, do którego pasuje tańszy tusz, niż decydować się na drukarkę w bardzo niskiej cenie, do której później trzeba dokupywać drogie tonery. Drukarka do biura powinna mieć głównie funkcję drukowania, ale także kopiowania. Czasami przydatny jest również skaner, na przykład w sytuacji, gdy pracownik podpisuje wiele umów i później ma za zadanie je skanować. Zamiast zwykłej drukarki można także kupić urządzenie wielofunkcyjne, jednak dobrze pamiętać o tym, że taki sprzęt zajmuje sporo miejsca.

Niszczarka do dokumentów

Ten sprzęt nie jest potrzebny każdemu, jednak w niektórych branżach jest niezbędny. Urządzenie ma szczególne znaczenie w sytuacji, gdy w biurze następuje obieg dokumentów, w tym faktur, z wrażliwymi danymi. Obecnie wiele dokumentów wciąż jest przechowywanych w formie papierowej, dlatego też niszczarka może być bardzo przydatna. Dobrze, aby urządzenie miało sporą moc, ponieważ w ten sposób możliwe będzie szybkie i efektywne niszczenie dokumentów.

Biurowy router

Do pracy, także w domowym biurze, warto kupić router. Zapewni on pracę wydajną i bez zakłóceń. Dostępne są modele przewodowe i bezprzewodowe, jednak do pracy w ramach home office najlepiej sprawdzi się ten drugi rodzaj. Router bezprzewodowy zapewnia bowiem możliwość wykonywania obowiązków z różnych pokojów w mieszkaniu. Przydać się może także adapter, który umożliwi przesyłanie danych.

Sprzęt dla przedstawicieli specyficznych zawodów

Co jeszcze może okazać się przydatne w domowym biurze? Tak naprawdę wszystko zależy od specyfiki zawodu. Dla architekta konieczne będą specjalne biurko oraz tablet graficzny. Dla osoby pracującej w branży radiowej przydać się może odbiornik RTL-SDR. Czasami warto wyposażyć się również w switch. Z kolei u osoby zajmującej się rozmowami z klientami lub pracą w call center świetnie sprawdzi się zestaw profesjonalnych słuchawek z mikrofonem. W niektórych przypadkach użyteczna będzie także wysokiej jakości kamera. Można do niej dokupić również dodatkowy sprzęt fotograficzny. Komu przydadzą się takie profesjonalne sprzęty? Świetnym przykładem jest praca influencera lub osoby publikującej filmy w mediach społecznościowych.

Polecamy:
Działki w górach. O czym pamiętać, kupując takie grunty?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *