Świece sojowe zyskują na popularności

Moda na świece sojwe

Coraz częściej wpisywanym do wyszukiwarek internetowych hasłem są trzy słowa, składające się na frazę „świece sojowe”. Sklepy ze świecami sojowymi są bowiem coraz bardziej poszukiwane. Kiedy potrzebujemy świec w czasie długich, chłodnych wieczorów, podczas świąt lub uroczystości czy też innych okazji, najczęściej chcielibyśmy kupić produkt wyjątkowy.

Jego specyfika powinna polegać przede wszystkim na oryginalności kształtu, wyglądu oraz korzystnych właściwościach. Korzystnymi właściwościami wiele osób określi cechy świec, które nie powodują uszczerbku na zdrowiu. Dobrze byłoby, gdyby paliły się pięknym, ciepłym, żółtym płomieniem. Gdyby podczas palenia nie wydzielały żadnych brzydkich zapachów, nie kopciły i nie zanieczyszczały atmosfery w pomieszczeniu.

Wszystkimi tymi cechami odznaczają się świece sojowe. Co zapewnia im takie doskonałe właściwości? Dlaczego soja, z której powstały jest taka wyjątkowa?

Zdrowy skład świec sojowych

Soja jest rośliną oleistą, najczęściej uprawianą na świecie, spośród innych roślin, z których wytwarza się olej. Pochodzi z południowo-wschodniej Azji. Uprawiano ją już przed 4 tysiącami lat w Chinach. W dzisiejszych czasach ponad połowa produkcji soi przypada na Stany Zjednoczone (55%). Innymi liczącymi się producentami na świecie są Brazylia, Argentyna, Chiny oraz Indie. Ze względu na to, że soja potrzeba dużo ciepła i stałych opadów,  w Polsce uprawia się czasem tylko takie odmiany soi, które dostosowane są do naszego klimatu.

Soja jest warzywem bardzo ważnym nie tylko z powodu zawartości w niej oleju. Jest to także bardzo cenne źródło białka, które posiada taki skład aminokwasów, jaki jest bardzo odpowiedni dla człowieka. Nasiona soi zawierają dużo tłuszczu od 14% do 24%, a także witaminy z grupy B. Do właściwego wykorzystania w organizmie wszystkich odżywczych substancji zawartych w soi, niezbędna jest jej obróbka cieplna przed spożyciem.

Soja jest bardzo popularnym składnikiem diety wegetarian i wegan ze względu na powyższe cechy odżywcze, w szczególności ze względu na zawartość pełnowartościowego białka.

Olej powstały z soi utwardzany jest do postaci wosku sojowego. W ten sposób soja może być wykorzystana do produkcji świec sojowych. Produkuje się z niej świece naturalne całkowicie naturalne, ekologiczne i przyjazne dla środowiska, a także dla zdrowia ludzkiego i zwierzęcego. To właśnie dlatego słowa świece sojowe sklep są tak często wpisywane w okna wyszukiwania w Internecie. Dobry produkt szybko zyskuje popularność i rozgłos.

Świeczki sojowe zyskują na popularności

Świece sojowe sprzedawane są zazwyczaj w bardzo estetycznych szklanych słoiczkach. Po zapaleniu ich, naczynia rozświetlają się ciepłym żółtym światłem, zachowując swój ładny wygląd. Zawdzięczają to właściwościom wosku sojowego, który wypala się równomiernie, nie osadzając się warstwami na ściankach szklanego słoiczka.

Na pewno znane jest takie zjawisko wśród osób, które posiadają doświadczenie z palenia świec parafinowych. W ciągu ich spalania pośrodku może tworzyć się wgłębienie w postaci leja, a wokół pozostaje gruba warstwa niespalonego wosku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *