Telewizor na konferencji – czym powinien się cechować?

conference-room-av

Telewizor jest jednym z najważniejszych elementów w sali konferencyjnej. Ważne jest, aby wybrać sprzęt wysokiej jakości, który będzie funkcjonalny i niezawodny. Ekran zwykle służy do wyświetlania prezentacji i innych materiałów szkoleniowych. Do dyspozycji mamy telewizor lub rzutnik. Druga opcja jest tańsza, jednak zdecydowanie mniej komfortowa. Zakup telewizora jest droższy, jednak prezentuje się on o wiele efektowniej, a także jest wygodniejszy w użytkowaniu. Czym kierować się podczas wyboru?

Przekątna ekranu

Telewizor umieszczony w sali konferencyjnej nie może być zbyt mały. Przekątna ekranu musi być dopasowana do wielkości pomieszczenia. Pamiętajmy, że ekran musi posiadać odpowiednią wielkość z punktu widzenia osoby, która siedzi najdalej od telewizora. Musi ona mieć możliwość np. bezproblemowego przeczytania tekstu wyświetlanego na ekranie.
Przekątna ekranu nie powinna być mniejsza niż trzykrotność odległości najdalej siedzącej osoby od telewizora. W przypadku, gdy najdalej odsunięte krzesło znajduje się około 5 m od ekranu (metry zamieniamy na cale), to sugerowana przekątna telewizora to 60”.

Ilość funkcji

Wybrany telewizor musi umożliwiać szybką i bezawaryjną komunikację z innymi sprzętami. Najczęściej podłączamy do ekranu laptopa. Nie może być to więc zadanie zbyt pracochłonne, czy też czasochłonne. Podczas konferencji zwykle zależy nam na czasie.
Zwróćmy również uwagę na pozostałe funkcje, których potrzebujemy podczas codziennej pracy. Nie wszystkie będą nam potrzebne.

Uchwyt do montażu

Duże znaczenie ma również uchwyt do montażu telewizora. Musi on gwarantować bezproblemowy i szybki montaż. Najlepiej sprawdza się wieszak, który pozwala skonfigurować sprzęt zarówno w pienie, jak i poziomie. Istotnym jest, aby kąt i wysokość usytuowania ekranu można było bez przeszkód regulować.
Należy pamiętać o tym, aby posiadać uchwyt o odpowiedniej nośności. Musi on utrzymać telewizor. Im większa waga sprzętu, tym potrzebny jest uchwyt o wyższej nośności. Wybierając telewizor zwróćmy więc uwagę na jego wagę. Modele o dużej przekątnej mogą być dość ciężkie.

Prosta obsługa

Telewizor użytkowany na sali konferencyjnej musi być prosty i intuicyjny w obsłudze. Jest to niezbędne w przypadku, gdy pomieszczeni wynajmowane jest dużej ilości osób. Każdy, kto podłącza sprzęt pierwszy raz powinie poradzić sobie z tym zadaniem bez instrukcji obsługi, czy też pomocy technicznej.
Jeśli ekran potrzebny jest nam tylko raz na jakiś czas, to najlepszym wyjściem jest wynajem telewizorów Warszawa. Plusem jest to, że wykwalifikowana ekipa zajmie się fachowym montażem oraz ustawieniem parametrów.

 

Tu znajdziesz wynajem telewizorów Warszawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *