W co się ubrać, aby wyglądać modnie?

Moda zmienia się praktycznie z sezonu na sezon, co sprawia, że aby być modnym, koniecznie trzeba śledzić aktualne trendy i sprawdzać, co jest na topie. Najczęściej aby modnie się ubrać, wystarczy robić sobie wypad do dowolnej galerii handlowej – aktualne kolekcje, nawet te z sieciówek odzwierciedlają bowiem to, co dzieje się w tak zwanej wielkiej modzie.

Zanim decydujemy się na ślepe podążanie za modą, warto uświadomić sobie, że nasze ubranie niekoniecznie musi być modnym hitem z obecnego sezonu. Zdarzają się bowiem propozycje, które mają swoich zwolenników, ale nam kompletnie nie pasują. Wtedy nie warto ubierać się modnie w coś, co nam się nie podoba tylko dlatego, że wszyscy to noszą czy też jest to polecane przez znanych stylistów. Z najnowszych trendów lepiej jest brać dla siebie jedynie to, w czym dobrze się czujemy i w czym wyglądamy dobrze. Nie zawsze bowiem ubrania, które dobrze leżą na modelkach z sesji zdjęciowych czy na manekinach, będą na nas dobrze wyglądały.

Modne okrycia wierzchnie

W sezonie jesienno-zimowym modne ubrania to przede wszystkim te, które nosimy na zewnątrz, a więc wszelkie okrycia wierzchnie. Wśród nich bardzo popularne są kożuchy, szczególnie te z najnowszych kolekcji, świetnie skrojone i dopasowane do aktualnych trendów. Największe zalety kożuchów to przede wszystkim świetny wygląd, a jednocześnie wygoda i komfort. W kożuchu ciepło jest nawet osobom, które w zimie marzną w zwykłych kurtkach. Bardzo modne w ostatnim czasie są również kurtki bomberki, które są dosyć krótkie – najlepiej wyglądają w nich osoby dość szczupłe, które mogą sobie pozwolić na takie optyczne poszerzenie sylwetki. Oczywiście, nie można zapomnieć także o nieśmiertelnych płaszczach, które są ponadczasowe, a jednocześnie wyjątkowo nowoczesne. W ich przypadku klasyczny krój łączony jest z ciekawą kolorystyką czy przyciągającymi spojrzenia wzorami.

Moda często tkwi w dodatkach

Aby wyglądać modnie i efektownie, niekoniecznie trzeba w każdym sezonie wydawać dużych pieniędzy na nowości. Bardzo często do modnego wyglądu wystarczą dodatki, które kosztują zdecydowanie mniej niż podstawowe elementy garderoby. Warto więc mieć w szafie raczej ponadczasowe ubrania, które dobrze będą prezentowały się w różnych stylizacjach. W każdym sezonie można natomiast postawić na osobno kupowane dodatki – torebki, szaliki, apaszki, drobne elementy garderoby. Pamiętajmy też, że klasyczna elegancja nigdy nie wychodzi z mody. Jeśli zdecydujemy się na ponadczasowe fasony i rozwiązania, możemy mieć pewność, że będziemy wyglądać modnie nawet wtedy, gdy nowoczesne trendy prezentować się będą zupełnie inaczej. Wybierając ubrania, które mają nam służyć przez nieco więcej czasu niż tylko przez jeden sezon, warto zwracać uwagę na krój, jakość wykonania, materiały oraz wykończenie. Lepiej jest kupić kilka dobrej jakości ubrań niż kilkanaście takich, które już po kilku praniach prezentować się będą dosyć kiepsko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *