W jaki sposób szkolenie za granicą polepszą Twój profil zawodowy?

pracaStudia w Stanach Zjednoczonych mogą otworzyć przed Tobą wiele drzwi w przyszłości. Amerykański system edukacji i prestiż tamtejszych uczelni sprawiają, że odzwierciedlenie w CV studiów w USA jest czynnikiem wyróżniającym, którego poszukuje wiele firm.

W jaki sposób szkolenie za granicą polepsza Twój profil zawodowy?

Akademicki program nauczania jest w Stanach Zjednoczonych znacznie bardziej praktyczny niż w innych krajach. Na wielu zajęciach dowiesz się, jak radzić sobie w różnych sytuacjach, z którymi spotkasz się w przyszłym środowisku pracy. To da Ci poczucie, co lubisz, a czego nie lubisz lub w czym jesteś najlepszy. A to da Ci możliwość podjęcia decyzji, jaką ścieżką chcesz podążać i w czym chcesz się specjalizować.

Kolejnym ważnym aspektem w Stanach Zjednoczonych jest sport, który jest bardzo ceniony na amerykańskich uczelniach. Studenci-sportowcy korzystają z wielu udogodnień, jeśli chodzi o możliwość łączenia nauki ze sportem i rekreacją. Pozwala to na wypracowanie szeregu wartości, które są bardzo poszukiwane przez firmy, takich jak: praca zespołowa, odpowiedzialność, wysiłek, dyscyplina, dostosowanie się do zmian, proaktywność itp.

W tym przypadku doświadczenie pomoże Ci rozwinąć się zarówno osobiście, jak i zawodowo, a wartości, które zdobędziesz, pomogą Ci wyróżnić się na tle innych kandydatów, którzy chcą ubiegać się o podobne stanowisko.

Zdobądź umiejętności, które będą bardzo przydatne w Twojej zawodowej przyszłości np. na https://web-lider.com.pl/praca

Słowo skill pochodzi z języka angielskiego, co oznacza umiejętność. W sferze zawodowej możemy wyróżnić umiejętności twarde i umiejętności miękkie.

Umiejętności zdobyte na szkoleniu za granicą

Umiejętności twarde to wiedza, którą zdobywasz podczas szkolenia i która pozwala Ci wykonywać różne funkcje; są one wyuczone i doskonalone z czasem. W przypadku doświadczenia międzynarodowego będziesz miał dostęp między innymi do następujących umiejętności twardych:

Zróżnicowana kariera: W Stanach Zjednoczonych istnieje duża różnorodność specjalizacji w zakresie studiów, co zapewnia fachową wiedzę w wybranej dziedzinie.
Edukacja zorientowana na praktykę: w systemie amerykańskim prawdziwe przypadki i zadania są podawane znacznie częściej niż egzaminy. Zostaniesz wystawiony na próbę poprzez konfrontację z sytuacjami, które mogą się zdarzyć w środowisku pracy, co przygotuje Cię do przyszłości.

Praktyki: Od drugiego roku możesz odbyć staż w firmie, aby dowiedzieć się, jak firma działa od środka i jak zarządzane są jej zespoły na co dzień.

Jeśli robisz studia za granicą i jesteś również sportowcem, zdobędziesz następujące umiejętności miękkie:

Praca zespołowa: Będąc częścią drużyny sportowej, studenci-atleci są w stanie pracować w grupie. Poznasz uczucie bycia częścią czegoś większego od siebie oraz znaczenie wsparcia i motywacji wśród członków zespołu.

Odpowiedzialność i odporność: sportowcy to osoby posiadające samodyscyplinę. Ponadto sportowiec posiada umiejętność stawiania czoła i pokonywania trudnych sytuacji.

Organizacja: nauka zarządzania swoim czasem jest niezbędna dla studenta-sportowca. Szkolenie i studiowanie nie jest łatwym zadaniem i trzeba umieć się zorganizować.

Poświęcenie: Sportowcy wiedzą, jakie są ich cele i jak ciężko muszą pracować każdego dnia, aby je osiągnąć.

Źródło: web-lider.com.pl

Polecamy:
Przeprowadzki firm – Jak je sprawnie organizować?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *