Własny kantorowy biznes w sieci? Internetowa wymiana walut to ciekawe rozwiązanie

Business_Money_Tra_2516288c

Kantory internetowe od kilku lat cieszą się rosnącą popularnością. Warto jednak zauważyć, że w tej branży wciąż jest miejsce na nowe serwisy. Dowodem na to mogą być powstające portale tworzone przez największe banki na rynku, które bardzo dobrze radzą sobie w sieci.

E-kantorowy „boom”

Nagły wzrost popularności kantorów internetowych rozpoczął się 5 lat temu. Od tamtego czasu, powstało już kilkadziesiąt serwisów oferujących wymianę walut online. Obecnie, e-kantory obracają co roku dziesiątkami miliardów złotych, a tysiące zadowolonych klientów dokonują comiesięcznej wymiany waluty. Co więcej, przewidywania specjalistów pokazują, że aktualny trend nie powinien zmienić się w najbliższym czasie. Polacy coraz bardziej przekonują się do bankowości internetowej, a co za tym idzie, również do wykorzystywania innych serwisów finansowych w sieci. Z czym wiąże się założenie własnego e-kantoru?

zalety-i-wady-kantory-internetowe-strefawalut

Przepisy

Istnieje kilka restrykcji, które ograniczają możliwości osób otwierających tego typu działalność. Właścicielem kantoru internetowego nie może być osoba skazana prawomocnym wyrokiem za przestępstwa skarbowe lub inne, popełniane w celu osiągniecia korzyści osobistych lub majątkowych. Ponadto, osoba prowadząca serwis internetowej wymiany walut musi co roku przedstawiać zaświadczenie dowodzące niekaralności. Jak się zatem okazuje, osoby mające konflikt z prawem nie mogą zdecydować się na założenie własnego e-kantoru.

Kantor internetowy musi zostać zarejestrowany za pośrednictwem odpowiadającego mu formularza. Przedsiębiorca może założyć go no osobę prywatną lub firmę. Warto skupić się również na kwestii szyfrowana połączeń SSL, które będzie obowiązywać na naszej stronie. Jest to mechanizm, który zapobiega wykradaniu danych podczas dokonywania transakcji z klientem. Będzie to ważne szczególnie dla tych użytkowników, którzy zdecydują się na wymianę wysokich kwot. Istotne jest też stworzenie odpowiedniego przelicznika, który będzie pokazywał obowiązujące w Twoim kantorze internetowym kursy. Powinien być on ustalany w odniesieniu do stawek podawanych przez Narodowy Bank Polski.

Równie istotne są dodatkowe systemy zabezpieczeń. Jednym z najpopularniejszych z nich jest potwierdzanie transakcji za pośrednictwem SMS-ów, co jeszcze bardziej zwiększy bezpieczeństwo Twojej platformy oraz zaufanie potencjalnych klientów. Dzięki niemu, Twój portal może cieszyć się dobrą renomą, która w działalności internetowej jest wyjątkowo ważna.

Kwoty

Trudno jednoznacznie określić, ile kosztuje założenie kantoru internetowego. Stworzenie sprawnego systemu informatycznego wiązać się będzie z kosztem co najmniej 20 tysięcy złotych. Wiele przypadków pokazało jednak, że można stworzyć funkcjonalny serwis internetowy za niewielkie pieniądze. Istotny jest też wkład „na start”, który pozwoli na dokonywanie transakcji z pierwszymi klientami. Ocenia się, że powinien wynosić on co najmniej 100 tysięcy złotych. Jest to jednak kwota która może jedynie rosnąć, a jej wysokość pozwoli na obsługę wielu użytkowników.

Warto zauważyć, że są to kwoty o wiele niższe niż te, jakie przyszłoby nam zapłacić za kantor stacjonarny. Mniejsze są również comiesięczne opłaty – prowadzenie serwera jest stosunkowo tanie, a możliwości zautomatyzowanego systemu online o wiele większe niż te, jakie daje nam tradycyjna placówka.

myslisz_ze_kantory_internetowe_to_nisza

Walka z konkurencją

Niestety, największy wzrost popularności e-kantorów mamy już za sobą. W związku z tym, na rynku funkcjonuje już kilkadziesiąt prężnie działających kantorów internetowych. Listę najważniejszych z nich znajdziecie na porównywarce kantorów internetowych kantorbox.pl, gdzie zaprezentowano również ich kursy. Pamiętaj, że atrakcyjne stawki to główna „moneta przetargowa”, za pośrednictwem której możesz przekonać do siebie duże rzesze klientów.

Aby dogłębnie przeanalizować opłacalność stworzenia tego typu działalności, warto zapoznać się z opiniami specjalistów branży, które łatwo uzyskać za pośrednictwem tematycznych forów internetowych.

Artykuł opracowano dzięki serwisowi http://kantorbox.pl – porównywarka kantorów online

Polecamy:
Aktualny kurs franka szwajcarskiego – co oznacza dla frankowiczów?

1 Komentarz

  1. Adrian84 pisze:

    Witam
    Również prowadzę swój biznes w internecie. Chcąc założyć kantor online doszedłem do wniosku, że najważniejsze to odpowiednie oprogramowanie. Należy czytać opinie o firmie, bo bardzo dużo w tej chwili oferuje oprogramowanie. Pamiętajmy, że jakość usług idzie w parze z doświadczeniem.

    Moja decyzja padła na info-logic. Dzisiaj mogę powiedzieć, że była do bardzo dobra decyzja. Nie tylko zaoferowali mi oprogramowanie, ale także opiekę serwisową, nowatorskie rozwiązania i bardzo profesjonalną stronę publiczną, ona też ma olbrzymie znaczenie, w końcu ma pozytywnie wpływać na klienta, a nie odstraszać 😉

    Powodzenia przyszłym kantorowcom! Szukajcie odpowiedniej firmy do współpracy, a jeśli chcecie wiedzieć coś więcej o info-logic to polecam ich stronę, widziałem tam też, ciekawe artykuły o założeniu kantoru, o programach dla firm, o korzystaniu z kantorów internetowych i wiele innych 🙂 http://info-logic.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *