Wybór pierścionka zaręczynowego – trudniejszy niż praca? Mamy kilka porad!

Małżeństwo to ekscytujący rozdział życia, a wybór idealnego pierścionka zaręczynowego jest jedną z najważniejszych z tym związanych decyzji, które należy podjąć. W końcu ten pierścionek ma być noszony i pielęgnowany przez całe życie, prawda? Poza tą starą tradycją klękania na kolana i wypowiadania kilku magicznych słów, oto kilka wskazówek, jak dokonać właściwego wyboru i o czym powinieneś myśleć, gdy patrzysz na pierścionki zaręczynowe.

Czynnik 1 – Poznaj preferencje swojej narzeczonej

Diament, szafir, rubin…… Wybór jest ogromny! Jakiego rodzaju kamień, rodzaj wykończenia i / lub kolor szlachetnego metalu lubi Twoja narzeczona? Zastanów się nad projektem innej biżuterii, którą nosi, lub poproś jej matkę lub bliskich przyjaciół o uchylenia rąbka tajemnicy co do jej preferencji.

Czynnik 2 – Określ jej rozmiar pierścienia

Jeśli jeszcze tego nie wiesz, najlepszym rozwiązaniem jest potajemne wypożyczenie jednego z jej pozostałych pierścieni i zmierzenie ich przez jubilera. Pamiętaj, że różnica między lewą i prawą dłonią może wynosić do połowy palca, ale to można łatwo dostosować nawet po wręczeniu jej biżuterii.

Czynnik 3 – decyzja, czy wybrać diament

Diamenty są najtwardszą substancją znaną człowiekowi i mają więcej blasku w sobie niż jakikolwiek inny kamień szlachetny. Wytrzymają codzienne zużycie i pięknie wyglądają przez dziesięciolecia. To był zawsze tradycyjny wybór kamienia na pierścionki zaręczynowe.

Czynnik 4 – Inne popularne kamienie używane do pierścionków zaręczynowych

Szafiry i rubiny są jednocześnie bardzo popularnymi kamieniami zaręczynowymi, a ich wysoki stopień twardości, ustępujący tylko diamentom, czyni je trwałymi przez całe życie. Szmaragdy nie są tak twarde ani tak trwałe jak:

  • szafiry

  • rubiny

  • diamenty

jednak jeśli są one osadzone w oprawie ze złota, to w znacznym stopniu przyczynia się to do ochrony szmaragdu na dłuższą metę.

Niektóre kamienie, które nie są polecane do pierścionków zaręczynowych, to opale, które mogą wysychać i pękać na co dzień i są lepsze do sporadycznego noszenia. Perły, zarówno hodowlane, jak i naturalne, mogą wchłaniać płyny i plamy. Hodowlane perły mają zazwyczaj kilka mikronów masy perłowej – kryształów w kształcie rombu węglanu wapnia, które ostatecznie ulegają erozji i nie wyglądają tak dobrze już w ciągu 5-10 lat.

Czynnik 6 – certyfikat diamentu i jego znaczenie

Certyfikat dokumentuje podstawowe statystyki diamentu, w tym jego wagę, kolor i przejrzystość, proporcje kamienia, cięcia i polerowania. Zawsze pytaj o certyfikat i, jeśli to konieczne, zasięgnij porady, aby w pełni go zrozumieć.

Czynnik 7 – Ważne uwagi dotyczące kamieni na pierścieniu

Liczba połączeń i sposób ich wykonania jest bardzo ważna. Kamień powinien mieć od czterech do sześciu połączeń. Warto ocenić trwałość zębów, zwłaszcza na wcześniej już używanym pierścieniu. Jeśli są zrobione z cienkiego metalu, narzeczona może szybko stracić kamień.

Zaleca się, aby kupujący dokładnie sprawdzali części i zasięgali porady ekspertów. Najlepszą radą jest wzbogacenie się w wiedzę zanim podejmiesz decyzję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *