Z adwokatem czy bez?

Kiedy mamy do czynienia z problemem natury prawnej, zastanawiamy się, czy poradzimy sobie z nim sami, czy pójść do adwokata. Cóż, zdecydowanie lepiej wybrać drugie rozwiązanie. Wiele osób przerażonych jest już samą myślą o wizycie w kancelarii i konieczności opowiadania obcej osobie o swej sytuacji, ale warto pozbyć się tego lęku i skupić na tym, że idziemy do profesjonalisty, który z pewnością nam pomoże.

Rola pełnomocnika

Dlaczego warto wziąć adwokata? Odpowiedź wydaje się oczywista – sami bez odpowiedniej wiedzy nie jesteśmy w stanie rozwiązać problemów prawnych, które zwykle są zawiłe.

https://adwokatweuropie.pl/service/wypadek-w-pracy/Rola pełnomocnika nie polega wyłącznie na występowaniu na rozprawach sądowych. Przede wszystkim musi on rzetelnie przeanalizować sprawę i podjąć decyzję, czy istnieją jakiekolwiek drogi wyjścia z trudnej sytuacji jak np. zawarcie ugody pozasądowej. Na niezwykle istotnym, początkowym etapie, adwokat pomoże zgromadzić wszystkie dowody, które niezbędne są do pozytywnego zakończenia sprawy. Ponadto spróbuje również ocenić, jak zachowa się przeciwnik, jaką będzie miał strategię i rzecz jasna opracuje własną. Adwokat przygotuje swego klienta na posiedzenie sądowe, wyjaśni jak ono wygląda i czego można się spodziewać. Informacje te na pewno są w stanie, choć w minimalnym stopniu uspokoić osobę, która czeka na rozprawę. Nie można pominąć faktu, że adwokat odpowiednio przesłucha świadków, biegłych sądowych, co ma ogromne znaczenie dla sprawy.

Trzeba podkreślić, iż sąd zmuszony jest zachować bezstronność i nie wyręcza stron z przygotowania się do sprawy. To w ich interesie jest przedstawienie oraz uzasadnienie swojego stanowiska, wszelkich dowodów, faktów, przepisów, które można zastosować w konkretnej sprawie. Bez znajomości prawa nie jest to możliwe. Dlatego też każdy, kto czeka na „sądową batalię” powinien skorzystać z pomocy profesjonalisty.

 

Artykuł powstał przy współpracy z Kancelarią Adwokacką Katarzyny Kozieł-Kozłowskiej w Kielcach
www.adwokat-kielce.com

 

 

Polecamy:
Problem natury prawnej? Sprawdź, jak go rozwiązać

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *