Zadbaj zimą o swoje dłonie

Dłoni używamy codziennie, ale czy równie intensywnie o nie dbamy? Zapewne każdy z nas ma sobie wiele do zarzucenia w tej kwestii, a przecież dłonie to nasza wizytówka – nie zapomnijmy o nich szczególnie wtedy, gdy nadchodzi zima – niskie temperatury, mroźny wiatr, wilgoć – to wszystko sprawia, że ich kondycja może być naprawdę kiepska, co wprawne kobiece oko szybko zauważy – jak dbać o dłonie zimową porą?

Nie zapomnij o rękawiczkach!

Niskie temperatury i mroźne powietrze sprawiają, że skóra na dłoniach staje się wysuszona i spierzchnięta, a to może z czasem prowadzić nawet do pęknięć. To wszystko sprawia, że zabrudzenia wnikają głębiej i dłonie trudniej dokładnie oczyścić. Aby było to możliwe, to trzeba zadbać o to, aby niekorzystne czynniki zewnętrzne zatrzymać jak najdalej od naszych dłoni, a zimą najlepiej zrobić to z pomocą rękawiczek.  

W sprzedaży dostępne są różnorodne męskie rękawiczki zimowe, które można bez problemu dopasować do swoich codziennych stylizacji. W eleganckich outfitach najlepiej sprawdzą się rękawiczki męskie ze skóry, które od środka posiadają dodatkowe ocieplenie. Ponadto sprawiają one, że męskie dłonie i ramiona wydają się smuklejsze i delikatniejsze. Zakładaj je zawsze do eleganckiego płaszcza! 

Męskie rękawiczki zimowe w bardziej casualowych stylizacjach to przede wszystkim te z dzianiny. Jeśli nawet na chwilę nie rozstajesz się ze smartfonem, to warto wybrać rękawiczki dotykowe, które w swojej ofercie posiadają znane marki, np. New Balance. Dzięki temu nie będziesz musiał zdejmować ich co chwilę, aby skorzystać z urządzenia. Ciepłe rękawiczki świetnie ochronią skórę dłoni przed przesuszeniem i mikrouszkodzeniami i będą pasować do sportowych oraz casualowych outfitów. 

Jeśli prowadzisz szczególnie aktywny styl życia, to wybierz rękawiczki z tkanin, które zapewnią właściwą termoregulację. Ponadto niektóre modele mogą posiadać również elementy odblaskowe, co zapewni Ci jeszcze większe bezpieczeństwo po zmroku. 

Odpowiednia pielęgnacja dłoni zimą 

Noszenie rękawiczek jest konieczne, ale to niejedyna rzecz, jaką powinieneś zafundować swoim dłoniom – nie mniej ważna jest również ich prawidłowa pielęgnacja, na którą składa się nie tylko mycie dłoni odpowiednimi preparatami, ale również stosowanie skutecznych kremów i olejków, które sprawią, że skóra stanie się bardziej delikatna, a przy tym mniej podatna na przesuszenie i pęknięcia. 

Do mycia dłoni warto stosować preparaty, które nie wysuszają skóry – najlepiej jeśli będą posiadać neutralne pH. Ponadto powinny zawierać naturalne składniki, np. takie jak proteiny owsa czy oliwę z oliwek, które zawierają beta glukan, ułatwiający oczyszczanie skóry. 

Po myciu koniecznie należy zastosować co najmniej odpowiedni krem do rąk, który dostarczy skórze odżywczych składników i pomoże utworzyć na jej powierzchni ochronną warstwę. Ale to nie wszystko – warto także od czasu do czasu, np. raz na tydzień, zastosować specjalną kurację dodatkową, np. olejek lub maskę do dłoni, które sprawią, że jeszcze łatwiej będzie utrzymać skórę w odpowiedniej kondycji.

Metaliczne płytki do łazienki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *