Zainwestuj w siebie i zarabiaj więcej niż inni pracownicy budowlani!

praca-operator-maszyn

Przeglądając oferty pracy można dojść do wniosku, że zapotrzebowanie na specjalistów z różnych branż jest ogromne. Szczególnie dotyczy to sektora budowlanego, w którym to poszukiwane są osoby na wielorakie stanowiska. Jednak między tymi zawodami jest kilka różnic, a kluczowa z nich dotyczy zarobków.

Porównanie wypłat pracowników budowlanych

Specjaliści z dzwignice.pl są pewni, że bez odpowiednich kwalifikacji zarobki pracowników budowlanych nie mogą należeć do najwyższych. Analizując dane statystyczne dotyczące wypłat wśród niedoświadczonej siły roboczej i porównując je do zarobków wykwalifikowanych pracowników oraz operatorów maszyn, można od razu dostrzec powód, dla którego warto się kształcić i zapisywać na kursy. Okazuje się bowiem, że pracownicy szeregowi otrzymują średnio 2700 zł, a aż ¼ z nich zarabia mniej niż 2100! Warto dodać, że zebrane informacje dotyczą lat 2016-2017 i powstały dzięki badaniu przeprowadzonym na grupie ponad 150 tys. osób!

Specjaliści i osoby z uprawieniami UDT mogą liczyć na prawie 4000 zł, a znaczna część z nich otrzymuje nawet 5000 zł. Na tak wysokie wynagrodzenia mogą liczyć osoby, które ukończyły kursy umożliwiające im pracę ze specyficznymi i wymagającymi urządzeniami, np. suwnicami przeznaczonymi tylko do portów morskich itd.

Dlaczego warto inwestować w siebie?

Oprócz oczywistych finansowych korzyści, jakie powstają dzięki ukończeniu odpowiednich kursów na operatora maszyn budowlanych, zdobywanie kolejnych kwalifikacji pozwala również rozwinąć umiejętności miękkie, które bardzo często są potrzebne na placu budowy. Zalicza się do nich np. zdolność do bezproblemowej pracy w grupie, zarządzanie zasobami, delegowanie współpracowników do konkretnych zadań, sprawność do szybkiego przekazywania poleceń itd. Łącząc to z uprawieniami UDT i innymi certyfikatami otrzymuje się zbiór umiejętności, które są pożądane przez wszystkich pracodawców, niezależnie od wielkości projektu, a nawet kraju, w którym będzie on wykonywany.

Dodatkowo ciągłym doszkalaniem można podnieść swoje kwalifikacje na tyle, by ubiegać o wysokopłatne stanowiska – tylko doświadczona osoba może zostać np. kierownikiem budowy, a ci niejednokrotnie zarabiają więcej niż 5000 zł miesięcznie.

Inwestycje są po to, by przynosić dochody. I chociaż w przypadku lokowania finansów w dobra materialne nie zawsze można wyjść na tym korzystnie, to tak w przypadku inwestowania w siebie za każdym razem będą dostrzegalne plusy. Kursy na operatorów maszyn budowlanych, dźwigów i innych urządzeń są jednym z najlepszych rozwiązań, aby zacząć otrzymać naprawdę wysokie wynagrodzenie, a dodatkowo otwierają one też drogę do zdobycia kwalifikacji umożliwiających pracę w prestiżowych zawodach.

Więcej o szkoleniach znajdziesz na stronie firmy Urbanek: Dzwignice.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *