Zawód komornik – jak wygląda droga do tego zawodu?

Wiele młodych osób zastanawia się, jak zostać komornikiem w przyszłości. Mimo, iż jest to zawód dość ciężki i wymagający sporo pracy, wiedzy i empatii – komornicy są niezwykle potrzebni we współczesnym świecie, w którym to pojawia się coraz większa swoboda w niepłaceniu rachunków oraz wielu wierzycieli, którzy nie wypełniają swoich zobowiązań. Jak zostać komornikiem? Jaką drogę trzeba przejść, by móc wykonywać ten zawód? Odpowiedź poniżej.

Studia, aplikacja

Gdy młodemu człowiekowi narodzi się pomysł, by w przyszłości wykonywać zawód komornika – najlepiej wybrać się na studia prawnicze, które trwają 5 lat. W tym czasie można nauczyć się podstawowej wiedzy z zakresu każdej dziedziny prawa oraz w miarę dobrze przygotować się do aplikacji, do której można przystąpić po ukończeniu tych studiów. Gdy uzyska się już tytuł magistra, wówczas można złożyć potrzebne dokumentu na aplikacje komorniczą. Aplikacja komornicza odbywa się w większości dużych miast i trwa około 3,5 roku. Aplikacja komornicza, tak jak aplikacje radcowskie, adwokackie czy notarialne są płatne. Ich koszt kształtuje się około 4-5 tysięcy za rok. By dostać się na aplikację komorniczą, należy zdać egzamin, który odbywa się raz w roku (we wrześniu). Zajęcia na aplikacji odbywają się głównie w weekendy i wyglądają zupełnie inaczej niż zajęcia na studiach. Stawia się tu bowiem na praktykę oraz rzeczowe podejście do zawodu komornika. Po aplikacji przystępuje się do egzaminu zawodowego na komornika.

Więcej informacji tutaj : http://womenlifestyle.pl/komornik-pszczyna/

Zawód komornik

Będąc na aplikacji, jej uczestnicy mają obowiązek odbyć praktyki u komorników. Wielu z nich w takich kancelariach komorniczych zaczyna więc pracę już na studiach lub na aplikacji. Zawodowi komornicy powierzają wówczas osobom zatrudnionym wiele zadań. Po dwóch latach takiej pracy u doświadczonego komornika można za zgodą Ministerstwa otworzyć własną kancelarię komorniczą przy sądzie w mieście, w którym się mieszka.

Należy jednak pamiętać, iż praca komornika wymaga bardzo mocnego charakteru i sporo silnej woli, by przez lata wykonywać ten zawód.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *