Zostań inwestorem w swojej własnej firmie

Investing In Growth

Wiele firm, nawet tych należących do grona światowych liderów biznesu, na początku swojej działalności zmagało się z problemami natury finansowej. Jeżeli Ty także zastanawiasz się, jak zdobyć fundusze na rozwój swojej firmy, sprawdź, z jakich opcji możesz skorzystać, aby wypłynąć na szerokie wody światowego biznesu.

Fundusze na realizację projektów

Założyłeś firmę i masz dobry pomysł na innowacyjny produkt, ale brakuje Ci funduszy na realizację i rozwój swojego projektu? Poszukaj alternatywnych możliwości finansowania. Wiele firm, które obecnie odnoszą sukcesy na skalę światową, zaczynało od ciekawego pomysłu i kompletnego braku finansów na wprowadzenie na rynek swoich produktów. Doskonałym przykładem może być Apple, aktualnie lider w branży komputerowej. W początkowym okresie swojego istnienia firma borykała się ze znacznymi problemami finansowymi. Działalność zapoczątkowana przez Steve’ Jobsa, który posiadał własną wizję sprzedaży i promocji innowacyjnych urządzeń projektowanych przez Steve’a Woźniaka, komputerowego geniusza, mogła skończyć jako jeszcze jeden nie zrealizowany projekt, gdyby nie wsparcie finansowe, jakiego początkującej firmie udzielił zewnętrzny inwestor. Mike Markulla wyłożył 250 tysięcy dolarów na rozkręcenie produkcji i sprzedaży pierwszych komputerów Apple, dzięki czemu firma mogła rozwinąć skrzydła i stać się niekwestionowanym liderem w swojej branży.

Zewnętrzny inwestor

Jeżeli Twoja firma nie może liczyć na pomoc zewnętrznego inwestora, który mógłby wyłożyć kwotę potrzebną na jej rozwój, weź sprawy w swoje ręce i sam zatroszcz się o pozyskanie potrzebnych funduszy, np. starając się o kredyt, który pokryje koszty niezbędnych inwestycji. W Kredito24 pożyczkę na rozwój firmy możesz wziąć przez Internet, wypełniając wniosek dostępny on-line, aby już po 15 minutach otrzymać decyzję kredytową.  Szczegóły dotyczące oferty znajdziesz tu. Zastrzyk gotówki możesz przeznaczyć na pokrycie bieżących wydatków firmy lub zainwestować w rozwój biznesu. Zakup specjalistycznego sprzętu, licencje na oprogramowanie potrzebne do opracowania nowych produktów, a także pensje pracowników, którzy pomogą w rozkręceniu działalności, wnosząc swoje unikalne kompetencje i wyjątkowe umiejętności, to wszystko możesz sfinansować za pomocą pożyczki dla firm.

Finansowanie za pomocą pożyczki

Jeśli zdecydujesz się na sfinansowanie początków działalności swojej firmy za pomocą pożyczki, pamiętaj, że zawsze warto mieć przygotowany szczegółowy plan rozwoju działalności i z wyprzedzeniem przygotować estymacje przyszłych kosztów i planowanych zysków, co pomoże określić, jaka kwota będzie Ci potrzebna na start. Przemyślany plan działania w oparciu o pozyskane fundusze to podstawa sukcesu, dzięki któremu będziesz mógł bez przeszkód realizować swoją wizję.

Decydując się na prowadzenie własnej działalności warto pamiętać, że nawet największe firmy na starcie często mają problemy z płynnością finansową, i nie zniechęcać się pierwszymi trudnościami. Jeżeli wierzysz w swój produkt i masz pomysł, jak sprzedać go światu, szukaj możliwości sfinansowania swojej działalności i walcz o powodzenie projektu.

1 Komentarz

  1. Karina pisze:

    Statystyki wskazują, że znacznie ponad 1/3 przedsiębiorców nie zna instytucji, które mogłyby udzielić im pomocy w prowadzeniu biznesu. Oznacza to, że w razie niepowodzeń nie będą wiedzieli gdzie szukać wsparcia, prawdopodobnie nie są oni też zainteresowani optymalizacją i ulepszeniem swojej działalności, gdyż aktywnie nie poszukują zewnętrznych bodźców sprzyjających rozwojowi i budowaniu konkurencyjnej pozycji na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *