Drukarki i inne urządzenia biurowe – top 5 najczęściej wybieranych

Dobrze funkcjonujące biuro powinno być również właściwie wyposażone. Im więcej nowoczesnych, wygodnych w użytkowaniu urządzeń, tym praca biurowa idzie bardziej sprawnie i bezproblemowo. W jakie urządzenia koniecznie warto zaopatrzyć biuro, by nie było żadnych zastojów podczas pracy?

1. Drukarki

Bez dobrej i sprawnej drukarki trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie nowoczesnego biura, w którym ważny jest sprawny obieg dokumentów, a także wykonywanie codziennych obowiązków zawodowych. Wybierając drukarkę do firmy, warto zwracać uwagę na jej jakość, szybkość drukowania, a także na wszystkie parametry techniczne. Na tego rodzaju produktach zdecydowanie nie warto oszczędzać. Do drukarek przydadzą się również odpowiednio dobrane tusze i tonery. Bez względu na to, czy zaopatrujemy się w oryginalne tonery czy w zamienniki do epson lub innych drukarek, zwracajmy uwagę na to, by pochodziły od sprawdzonych producentów, oferujących produkty najwyższej jakości.

2. Xero

Sprawne xero jest niezbędne w pracy biurowej, gdy trzeba skopiować większą ilość dokumentów lub materiałów potrzebnych do pracy. Warto zaopatrzyć się w takie urządzenie, które będzie proste w obsłudze, wydajne, a także zapewni wysoką jakość odbitek. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będzie urządzenie pochodzące od renomowanych producentów. Na sprzęcie nie warto oszczędzać, gdyż generowanie oszczędności spowoduje, że będziemy musieli częściej wymieniać urządzenia na nowsze modele.

3. Skaner

Dobrej jakości skaner to kolejne urządzenie, które w biurze jest niezwykle przydatne. Potrzebne jest to powielania dokumentów, szczególnie tych, które wymagają autentycznego podpisu. Wybierając skaner do biura, zwracajmy uwagę na jego parametry, a także na wygodę obsługi. Chodzi o to, by urządzenie działało szybko i sprawnie. Nie warto szukać urządzeń, które będą jak najtańsze, gdyż jest niemal pewne, że będzie to także sprzęt dosyć słabej klasy, który może powodować problemy w czasie codziennego użytkowania.

4. Urządzenie wielofunkcyjne

To dobre rozwiązanie, które pozwala zastąpić kilka innych urządzeń. Ułatwia korzystanie z drukarki, skanera czy xero. Warto jednak rozważyć, czy jest to dobra opcja w sytuacji, gdy praca w firmie wymaga szybkiego działania, a każdy pracownik ma do powielenia czy wydrukowania swoje dokumenty. Do urządzenia wielofunkcyjnego może zrobić się kolejka, która spowolni pracę. Na pewno będzie to jednak dobre rozwiązanie w niewielkich firmach lub w przypadku osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą.

5. Niszczarka

Urządzenie sprawdza się w małych biurach i dużych firmach. Pozwala na szybkie, sprawne i bezpieczne zniszczenie dokumentów, których nie można tak po prostu wyrzucić sobie na śmietnik. Niszczarka powinna być przede wszystkim wydajna i bardzo sprawna. Im lepsze parametry techniczne i szybkość niszczenia dużych ilości dokumentów, tym lepiej.

1 Komentarz

  1. Paweł pisze:

    Zdecydowanie każdemu mogę polecić drukarki na dolewkę. Wiem że chyba już każda firma je produkuje ale ja mam Epsona. Druk jest śmiesznie tani, a ilość kartek na jednym zalaniu drukarki i przeliczenie kosztów to dosłownie grosze. Wskażę konkretnie moją drukarkę i tusze do Epson Ecotank L3151 gdzie zestaw 4 kolorów po 100ml każdy to koszt 20zł. Wystarczają nam na kilka tysięcy stron kolorowych wydruków. Śmiesznie tania i bezproblemowa eksploatacja drukarki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *