5 Najważniejszych zasad zawierania umowy kredytowej dla firm

shutterstock_couple-client-appointment

Umowa kredytowa to czasami dla firmy sposób na dodatkowe pozyskanie środków na inwestycje, rozwój nowych technologi, zwiększenie zatrudnienia, oraz poszerzenie segmentu rynku do którego chce się trafić. Zawarcie umowy kredytowej jest bardzo istotne głównie ze względów na warunki jakie zdołamy wynegocjować z bankiem, jak wielka będzie stopa kredytowa, oraz jak długi będzie okres kredytowania. Podczas zawierania umowy kredytowej dla firm pamiętajmy o tych pięciu najważniejszych zasadach:

1. Nigdy nie przyjmuje się pierwszej oferty zaproponowanej nam przez bank.

Takie postępowanie na pewno nie przyczyni się do wynegocjowania najlepszych możliwych warunków jakie możemy otrzymać dlatego z zasady pierwszą opcję, która zostaje nam zaproponowana należy odrzucić. Doradca kredytowy z których rozmawiamy rozumie zasady jakie kierują tego typu negocjacjami i nie posiada jednej oferty, tylko kilka możliwych, które na późniejszym etapie negocjacji ujawni. Nie należy również przesadzać w drugą stronę i odrzucać każdej propozycji ponieważ często doradca nie ma większych możliwości i wyciągając nawet najlepsze asy z rękawa nie jest w stanie nas przekonać. Po rozmowie po prośmy o pisemną wersję oferty.

2. Wysokość kredytu ma znaczenie, ale również okres jego spłaty.

Skupiając się na wysokości kredytu, który byśmy byli zainteresowani wziąć, nie zapominajmy o odpowiednich warunkach spłaty takich jak długość okresu kredytowania, oraz możliwość spłaty kredytu przed końcem terminu wyznaczonego w ratach. Jeżeli ustalimy odpowiednią wysokość rat spłata kredytu firmowego nawet na większe sumy przyjdzie nam z łatwością a bank z chęcią podejmie się udzielenia kolejnego kredytu.

3. Zawsze zanim podejmiemy decyzję o wyborze banku zapoznajmy się z różnymi ofertami.

Przy wyborze banku, w którym zaciągniemy nasz kredyt nie należy kierować się emocjami, czy przynależnością do jakiegoś banku ponieważ nie ma to większego znaczenia przy korzyściach jakie dzięki temu otrzymamy (polecamy najpierw przeglądnąć listę najpopularniejszych banków na stronie http://www.konto-bankowe-za-darmo.pl). Aby rozsądnie wybrać bank kierujmy się przede wszystkim informacjami jakie posiadamy na temat warunków udzielenia kredytu, ilości formalności, stopy oprocentowania itd.

4. Nie decydujmy się na kredyt, którego umowa z bankiem jest nieczytelna. 

Brak zrozumienia umowy, jest najczęstszą przyczyną problemów z bankiem i procesów sądowych, które często są i tak rozpatrywane na korzyść banku.

5.Korzystajmy z promocji.

Promocje mimo że często nie są korzystne dla klientów, to mówiąc o klientach biznesowych raczej oferty promocyjne są bardzo korzystne dlatego warto z nich skorzystać. Największy problem korzystnych ofert jest taki że są one dostępne przez bardzo krótki okres czasu i nie ma możliwości podjęcia ich po końcu obowiązywania oferty. Aby nie przegapić wartościowej oferty dobrze jest zawsze śledzić strony banków, oraz porównywarek kredytowych w celu otrzymywania ofert kredytowych. Sposobem na orientowanie się w sytuacji jest też kontakt z infolinią jednak nie jest on do końca wskazany.

1 Komentarz

  1. Koman pisze:

    Polecam wam też bloga o tematyce finansowej tutaj adres: http://www.miesiecznikbank.com.pl/. Jak interesujecie się kredytami dla firm to przydadzą wam się informacje z pierwszej ręki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *