Dom z widokiem na morze

santorini-2408868__340

Marzysz o tym, aby wreszcie mieć swój własny dom? W takim razie, czas zacząć planować całe przedsięwzięcie.  W pierwszej kolejności warto zastanowić się, czy wolimy samodzielnie taki dom postawić czy może kupić. Jest to bardzo trudna decyzja, gdyż z jednej strony kupno to mniej pracy, ale z drugiej, stawianie własnego domu, może być ogromną frajdą i satysfakcją. Dlatego warto przyjrzeć się dobrym i złym stronom obu rozwiązań. Każda decyzje należy w tym wypadku przemyśleć, gdyż nie rozchodzi się tutaj o kilka tysięcy, ale o kilkaset, zaś sprzedanie nieruchomości, może nie okazać się takim prostym rozwiązaniem.

Budować czy kupić?

Jeśli lubisz planować, uczyć się, murować, nadzorować, doglądać i wszelkie rzeczy związane z budownictwem, to z powodzeniem możesz własny dom stawiać. Jest to o tyle dobre rozwiązanie, że samodzielnie decydujesz o tym, jaki metraż ma mieć twoje mieszkanie, ile działki kupić, gdzie i jak dużą. Co więcej, możesz samodzielnie zaprojektować swój dom – jeśli tylko wiesz ja to zrobić i posiadasz odpowiednie uprawnienia. To ty będziesz decydował, gdzie jest kuchnia, jak duży jest salon oraz gdzie ma być pokój dla dziecka.

Kupno domu, to przede wszystkim wygoda. Nie musisz w takim wypadku, biegać po urzędach, kupować ziemi, uzyskiwać pozwoleń na budowę, martwić się tablice informacyjne, ani znać się na budowlance. Trzeba liczyć się z tym, że kupno jest droższe, niż samodzielne stawianie domu. Jest to jednak ogromna oszczędność czasu. Co więcej, wprowadzasz się już do gotowego budynku i nie musisz się o martwić o nic związanego z murowaniem czy szpachlowaniem oraz wykańczaniem budynku. Gotowy dom, to także ogromna oszczędność nerwów. Nie musisz chodzić po urzędach, martwić się o ekipę budowlaną czy nadzorować prac.

Gdzie kupić dom?

Warto zobaczyć jakie są domy na sprzedaż nad morzem. Jeśli kochasz szum morza, krzyki mew oraz biały piasek, to będzie doskonałe dla Ciebie wyjście. Oczywiście takie miejsca jak Kołobrzeg czy Gdańsk, to zły pomysł ze względu nie tylko na ogromne tłumy ludzi, ale także na potężne ceny. Warto sprawdzić oferty np. z Rogowa czy Łeby, czyli mniej znanych i nieprzeludnionych w czasie wakacyjnym miejsc. Co więcej, jeśli okaże się, że nie przypadło ci do gustu mieszkanie nad morzem lub wyjeżdżasz na wakacje gdzieś indziej, taki dom możesz z powodzeniem wynająć i jeszcze na tym zarobisz. Z pewnością jednak, kiedy tylko zamieszkasz w nadmorskim raju, nie będziesz chciał nigdzie się przeprowadzać. Piękna okolica, piaszczyste plaże, lasy oraz świeże powietrze sprawią, że zakochasz się w swojej nowej okolicy.

Przeczytaj również inne ciekawe artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>