Jak zarządzać flotą pojazdów, aby płacić mniej niż dotychczas? Poznaj innowacyjne rozwiązanie, które pojawiło się na rynku

number of new minibuses and vans outside

Posiadasz flotę pojazdów, które są użytkowane z różną częstotliwością? Co miesiąc płacisz z góry określoną w umowie kwotę tytułem leasingu? Teraz masz alternatywę, która pozwala nie tylko zaoszczędzić pieniądze, lecz także sprawniej niż dotychczas zarządzać flotą.

Niesprawny pojazd nie zarabia, ale…

…ty i tak musisz uregulować ratę leasingową, prawda? To właśnie największa bolączka przedsiębiorców, którzy – jak ty – zdecydowali się na leasing. Bo choć leasing ma wiele zalet, to jednak nie można zapomnieć o minusach – konieczności regulowania co miesiąc kwoty za użytkowanie pojazdu.

Jeżeli jesteś właścicielem firmy transportowej, to twoja flota pojazdów z pewnością jest duża – poza samochodami ciężarowymi, z pewnością masz również co najmniej kilka samochodów dostawczych. Ale z poszczególnych pojazdów korzystasz z różną częstotliwością, prawda? Podobnie sytuacja wygląda w niewielkich firmach, gdzie właściciel każdego miesiąca może mieć różną liczbę zleceń do wykonania u klienta. W rezultacie liczba przejechanych kilometrów zmienia się co miesiąc.

Nie obniżenie kosztów leasingu, ale dostosowanie wysokości raty leasingowej do aktualnej kondycji firmy było głównym celem twórców, którzy opracowali innowacyjny system rozliczenia leasingu – Happy Milles.

Kiedy i ile zapłacisz, czyli pay as you drive

System rozliczenia Happy Milles bazuje na założeniu, że przedsiębiorcy użytkują pojazdy wchodzące w skład ich floty z różną częstotliwości. Rezultatem jest zaoferowanie im raty leasingowej składającej się z dwóch kwot:

  • stałej, która jest niewielka (w przypadku samochodu dostawczego Opel Vivaro wynosi ona 318 zł miesięcznie),
  • ruchomej, która jest uzależniona od ilości przejechanych kilometrów (w przypadku samochodu dostawczego Opel Vivaro cena za każdy przejechany kilometr wynosi 36 gr – informacje te pochodzą ze strony internetowej https://www.happymiles.pl/).

Jeżeli w danym miesiącu będziesz użytkował jeden z samochodów firmowych jedynie sporadycznie, to zapłacisz mniej. Takie rozwiązanie jest o tyle korzystne, że rata leasingowa jest uzależniona od dochodu firmy – gdy zleceń jest niewiele, to rata leasingowa nie stanowi dodatkowego obciążenia. Jako przedsiębiorca nie musisz zatem dokładać z własnej kieszeni w gorszych finansowo miesiącach.

Aby możliwe było sprawdzenie, ile kilometrów przejechały poszczególne pojazdy wchodzące w skład floty, w poszczególnych są montowane urządzenie GPS. Wgląd do zgromadzonych informacji ma zarówno leasingodawca, jak i leasingobiorca.

Czy wiesz, jak jeżdżą twoi pracownicy?

Z pewnością wiesz, że styl jazdy ma bezpośredni wpływ na ilość zużytego paliwa i ogólny stan pojazdów. Właśnie dlatego warto skontrolować, jak jeżdżą pracownicy, którzy na co dzień mają dostęp do firmowej floty samochodów. Jeżeli zdecydujesz się na Happy Miles, to będziesz miał taką możliwość, a to dlatego, że otrzymasz dostęp do specjalnej aplikacji (jest ona również w wersji mobilnej), za pomocą której będziesz mógł kontrolować m.in.:

  • zużycie paliwa,
  • trasy przejazdu,
  • styl jazdy poszczególnych kierowców.

Korzystając z Happy Miles, możesz nie tylko zaoszczędzić – to również świetny sposób, aby jeszcze lepiej niż dotychczas zarządzać flotą pojazdów. Może zdecydujesz się na takie rozwiązanie?

Przeczytaj również inne ciekawe artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>