Mama po pracy czyli kiedy kupić pierwszą zabawkę dla dziecka?

baby-2416718__340

Każdy rodzic, nie może się doczekać, kiedy jego maluszek się urodzi. Nie dotyczy to tylko mam, które z niecierpliwością odliczają dni rozwiązania, ale także tatusiów, którzy chcą już zobaczyć synka lub córkę. Oczekiwanie na malca, to czas szczególnie szczęśliwy dla obu rodziców. Jest to jednak również, czas pracy nad urządzaniem mieszkania czy domu, w którym maluszek będzie bezpieczny.

Warto pomyśleć o pokoiku dla pociechy. Powinny znaleźć się tam jednak tylko podstawowe sprzęty, jak komoda, łóżeczko i jakaś szafa na ubranka. Maluszek, nie potrzebuje mnóstwa mebli i wielkiego, puszystego dywanu. Na samym początku, należy postawić na minimalizm i zadbać o rzeczy najważniejsze.

Kiedy kupić zabawkę?

Zwykle maluszek, kojarzy się z klockami, lalkami czy misiami. Jednak, nowonarodzonemu dziecku, nie ma sensu kupować zabawek. Nie będzie się ono nimi bawić przez pierwsze tygodnie, gdyż większość czasu prześpi. Posiada on bowiem, jeszcze niewykształcony system nerwowy, więc sen chroni go przed nadmiernymi bodźcami z zewnętrznego świata, który jest dla niego zbyt głośny i jaskrawy. Maluszek, ma zaraz po urodzeniu bardzo słaby wzrok i słuch. Dlatego, kupowanie kolorowych pozytywek, grzechotek i innych tego typu zabawek, nie będzie miało jeszcze na tym etapie sensu.

Pierwsza zabawka: grzechotka

Zmysły u noworodka, rozwijają się bardzo szybko. Wzrok i słuch rozwijają się już w drugim tygodniu życia. Pociecha zaczyna już wtedy, rozróżniać podstawowe kolory, a dźwięki nie są takie głośne i przerażające. Jest to dobry moment, na powieszeniu nad łóżkiem karuzeli lub innej zabawki, na którą maluszek będzie mógł patrzeć. Kiedy pociecha, skończy drugi miesiąc życia, potrafi już utrzymać w rączce przedmioty i im się przyglądać. Jest to dobry moment, na zakup grzechotki. Trzeba jednak liczyć się z tym, że maluszek będzie w stanie ją przytrzymać i potrząsnąć, dopiero za kilka tygodni. Doskonałą zabawką, która sprawi dziecku radość jest edukacyjna mata lub książeczka do czytania. Wszelkich zabawek i akcesoriów dla maluszka, warto szukać na stronach internetowych jak np. babydeco.eu/. Pamiętaj, aby przy zakupie zwrócić uwagę na materiał z jakiego zostały wykonane zabawki. Najlepiej, aby były one z drewna i naturalnych materiałów, które nie zaszkodzą maluszkowi, kiedy będzie brał je do buzi.

Przeczytaj również inne ciekawe artykuły:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>